Jak poprawić jakość swoich zdjęć na bloga lub do mediów społecznościowych

Jak poprawić jakość swoich zdjęć na bloga lub do mediów społecznościowych?

Robienie świetnych zdjęć na bloga, czy też do mediów społecznościowych, sprowadza się do jednej rzeczy – praktyki! Postaraj się więc robić pięć zdjęć każdego dnia, bez względu na to, czy jesteś na spacerze, czy też siedzisz w domu na kanapie. Jeśli chcesz sprawić, aby to, co zwyczajne, było wyjątkowe, musisz po prostu pracować nad swoimi umiejętnościami fotografowania i edycji.

Jak poprawić jakość swoich zdjęć na bloga lub do mediów społecznościowych?

Jeśli piszesz bloga albo aktywnie działasz w mediach społecznościowych, to z całą pewnością musisz umieszczać wiele nowych postów, aby podtrzymać zainteresowanie swoich odbiorców. Jednakże jedną z rzeczy, która może Cię spowalniać i powstrzymywać przed konsekwentnym ich publikowaniem, są Twoje zdjęcia. W szczególności robienie własnych zdjęć, które wyglądają profesjonalnie, są dobrze wystylizowane i zgodne z Twoją marką, wymaga większych umiejętności, właściwej edycji i obróbki.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz brać lekcji fotografii i nie musisz nawet inwestować w wymyślny aparat. Po prostu możesz robić świetnie wyglądające zdjęcia, przy niskim budżecie, za pomocą tego, co już masz, czyli swojego smartfona!

Jeśli już wiesz, jaki rodzaj zdjęć potrzebujesz do umieszczenia na swoim blogu, to zadbaj o to, aby wykonać je w ciągu dnia. W tym celu warto wybrać miejsce przy oknie, ponieważ w tej sytuacji światło słoneczne będzie Twoim najlepszym przyjacielem. W szczególności, jeśli chcesz uniknąć kosztownego zakupu profesjonalnej lustrzanki cyfrowej, razem z zestawem oświetleniowym. 

Jeśli więc jesteś wewnątrz pomieszczenia, to powinnaś umieścić wszystko, co fotografujesz w pobliżu lub naprzeciwko okna, ale nie w bezpośrednim świetle. Z kolei, jeśli jesteś na zewnątrz, rób zdjęcia rano lub wczesnym wieczorem, gdy słońce jest mniej ostre. Poczekaj, aż chmura zasłoni słońce i rozproszy światło, lub wejdź w cień, aby uniknąć mrużenia oczu lub zbyt jasnych zdjęć. 

Dla lepszego wizualnego efektu ważne jest również, aby zdjęcie wykonane było na białym tle. Postaraj się również nieco poeksperymentować, tzn. wykonuj dużą ilość zdjęć z bliska, z daleka, pod różnymi kątami. Dzięki temu będziesz miała wiele opcji, z których możesz skorzystać podczas tworzenia grafiki.

Jeśli uda Ci się zrobić ciekawe ujęcia, to możesz także zdecydować się na wywołanie zdjęć online i zamianę cyfrowych plików  w stylowe, papierowe obrazy. Dzięki temu będziesz mogła je elegancko oprawić i wyeksponować na swojej ścianie. Z pewnością taka wystawa sprawi Ci prawdziwą przyjemność oraz przykuje uwagę Twoich gości.

Polecamy!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij