Otwieranie samochodu bez kluczyka – czy jest możliwe?

Otwieranie samochodu bez kluczyka – czy jest możliwe?

Choć mogłoby się wydawać, że sytuacje, takie jak zatrzaśnięcie kluczyków wewnątrz auta lub zgubienie kluczy do pojazdu są rzadkie i przytrafiają się nielicznym kierowcom – nic bardziej mylnego! Przypadki tego typu zdarzają się niemal codziennie, powodując nerwowe poszukiwanie sposobu na otworzenie pojazdu. Czy jest to w ogóle możliwe? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Czy można samodzielnie otworzyć auto bez kluczyka?

Zatrzaśnięcie kluczyków w aucie lub ich zgubienie bez posiadania dostępu do zapasowych to problemy, z którymi kierowcy mierzą się całkiem często. Jeśli przez chwilową nieuwagę w codziennym pośpiechu zdarzyło Ci się zostawić kluczyki w pojeździe, a drzwi automatycznie się zatrzasnęły, na pewno od razu zacząłeś się zastanawiać, co zrobić, aby dostać się do auta i czy możesz to zrobić samodzielnie.

W zdecydowanej większości przypadków samodzielne próby dostania się do pojazdu poprzez stosowanie prostych i dostępnych narzędzi, takich jak śrubokręt, scyzoryk czy spinacz są odradzane. Brak profesjonalnego sprzętu oraz wiedzy i umiejętności technicznych mogą doprowadzić do sporych szkód w postaci zarysowania lakieru na samochodzie lub uszkodzenia mechanizmu zamkowego. Jeśli zatem nie posiadasz odpowiednich kompetencji oraz niezbędnych narzędzi – raczej nie podejmuj tego rodzaju działań.

Nie jest także polecany sposób dostania się do pojazdu poprzez wybijanie szyby, ponieważ prowadzi to do konieczności wstawienia nowej, a sprzątanie pokruszonego szkła z tapicerki może być problematyczne. To rozwiązanie należy traktować jako ostateczność na wypadek, gdyby w aucie pozostało np. dziecko, a na zewnątrz panowały wysokie temperatury.

Pomoc fachowca – nieoceniona w awaryjnym otwieraniu auta

Na zatrzaśnięte kluczyki w aucie lub inną sytuację, w której nie możemy dostać się do pojazdu, najlepszym sposobem jest wezwanie profesjonalnego ślusarza. Wykona on usługę, jaką jest awaryjne otwieranie samochodu, która przebiega w sposób profesjonalny i bezinwazyjny. Po działaniach dobrego fachowca posiadającego niezbędne narzędzia nie pozostaną najmniejsze ślady, a drzwi auta zostaną otworzone szybko i bezpiecznie.

Gdzie szukać pomocy?

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć najlepszych fachowców od awaryjnego otwierania samochodu? Z całą pewnością na profesjonalną pomoc możesz liczyć ze strony Pogotowia zamkowego Gdynia https://www.pogotowie-zamkowe-gdynia.pl/, czyli firmy działającej na rynku ślusarskim od ponad 30 lat. Firma posiada oddziały w całej Polsce, a zatrudnieni w niej specjaliści wyróżniają się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności, stale podnoszonych podczas branżowych szkoleń, dzięki czemu poradzą sobie z awaryjnym otwieraniem auta każdej marki, niezależnie od roku jej produkcji i zastosowanych systemów zabezpieczeń. Z usług Pogotowia zamkowego można skorzystać przez cały tydzień, w tym także w niedziele i święta. Wezwanie ślusarzy z tej firmy to sprawdzony sposób na szybkie rozwiązanie problemu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij