Ranking najbezpieczniejszych fotelików montowanych tyłem

Foteliki samochodowe montowane tyłem to najbezpieczniejszy wybór dla dzieci. Tylko takie foteliki mogą pozytywnie przejść szwedzki Test Plus, gdzie sprawdzany jest nacisk na kręgi szyjne dziecka przy zderzeniu czołowym. Warto zatem wybierać takie, które zostały mu poddane i przeszły go pozytywnie. Jeśli nie zostały zgłoszone do testu plus to należy sprawdzić czy pozytywnie przeszły crash testy, które cieszą się renomą np. test ADAC. Dziś przedstawimy ranking najbezpieczniejszych fotelików samochodowych RWF.

Do jakiego wieku dziecka można przewozić je tyłem do kierunku jazdy?foteliki samochodowe

Ponieważ wiele słyszy się na temat przewagi fotelików RWF nad montowanymi przodem, rodzice zastanawiają się jak długo mogą przewozić dziecko w foteliku. Odpowiedź jest prosta. Dopóki główka dziecka nie wystaje ponad krawędź fotelika samochodowego, a także do kiedy dziecko nie przekroczyło maksymalnej wagi przewidzianej dla danego modelu fotelika, może być w nim przewożone. Nie ma natomiast znaczenia, że dziecku wystają nóżki. Szwedzi są zwolennikami, by przewozić dzieci nawet do 4-5 roku życia tyłem, czyli tyle ile się da, a to oni wymyślili rygorystyczny test Plus. Na szczęście mamy naprawdę duży wybór fotelików dziecięcych niezapewniających bezpieczeństwo.

Be Safe izi Go Modular X1 i-Size – doskonały fotelik z możliwością montażu na dedykowanej bazie

Wybór fotelika samochodowego Be Safe izi Go Modular X1 i-Size jest doskonałym, a to ze względu na to, że można do niego dokupić bazę izi Modular i-Size, która będzie odpowiednia również do zamontowania kolejnego fotelika samochodowego dla dziecka, który wystarczy mu do około 4 roku życia. Sam Be Safe izi Go Modular i-Size jest przeznaczony dla dziecka od narodzin do 12 miesiąca życia, bądź osiągnięcia 13 kg, przy założeniu, że główka dziecka nie wystaje ponad krawędź fotelika. Producent pomyślał tu o wyposażeniu fotelika we wkładkę dla noworodka, dzięki której nawet wcześniaki mogą podróżować w takim foteliku, a główka dziecka chroniona jest przed opadaniem, może mieć również wygodniejszą pozycję. Przeszedł on pozytywnie testy ADAC, gdzie otrzymał maksymalną notę. Wyposażenie w dodatkowe wzmocnienie boczne sprawia, że ten fotelik daje jeszcze większą ochronę przed uderzeniem bocznym.

Britax Romer Baby-Safe Plus SHR II – 7 stopniowa regulacja zagłówka dla maksymalizacji komfortu

Kolejnym fotelikiem samochodowym montowanym tyłem, który zdecydowanie możemy polecić jest Britax Romer Baby-Safe Plus SHR II. To fotelik wyposażony w aż 7 stopniową regulację zagłówka i pasów barkowych, dzięki czemu można zapewnić dziecku najwyższy poziom komfortu. Fotelik posiada profil, dzięki któremu doskonale chroni nie tylko przed uderzeniem przednim, ale również bocznym. W testach ADAC uzyskał najwyższą możliwą ocenę. 5-punktowe pasy bezpieczeństwa to również gwarancja najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę również na miękką tapicerkę fotelika, która jest niedrażniąca dla wrażliwej skóry niemowlaka.

Joie i-Gemm – fotelik montowany na uniwersalnej bazie

Jeśli szukasz oszczędności, ale nie kosztem bezpieczeństwa to bardzo dobrym wyborem jest Joie i-Gemm, który montowany może być na bazie ISOFIX – Joie i-Base. Na tej bazie można zamontować również fotelik i-Anchor Advanced, który wystarczy dziecku nawet do 4 roku życia, bądź osiągnięcia 105 cm wzrostu. Jednak wracając do fotelika i-Gemm dedykowanego noworodkom i niemowlętom do 12 miesiąca życia, to wyposażony jest on w system Grow Together, dzięki któremu możliwe jest jednoczesna regulacja wysokości zagłówka i dostosowywanie do niej systemu pasów bezpieczeństwa. Podobnie, jak w przypadku Be Safe mamy tu wkładkę dla niemowląt, która zapobiega opadaniu główki. Ponieważ fotelik także otrzymał najwyższą ocenę w testach ADAC jest doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają bezpiecznego rozwiązania w przystępnej cenie.

Maxi-Cosi Pebble Plus – łatwy w montażu zarówno za pomocą pasów bezpieczeństwa jak i na bazie ISOFIX

Na koniec chcemy jeszcze zwrócić uwagę na fotelik samochodowy Maxi-Cosi Pebble Plus, który jest doskonały dla najmłodszych dzieci i należy, podobnie jak wyżej wymienione do grupy 0-13 kg. Można go dopasować do bazy 2way Fix, która umożliwia montaż przodem i tyłem. Dzięki wyborowi fotelika z taką bazą przy następnym 2way Pearl z kategorii 9-18 kg nie trzeba już kupować bazy. Oczywiście jeśli baza jest zbyt dużym dodatkowym wydatkiem, to warto podkreślić, że fotelik spełnia także normy bezpieczeństwa montowany przy pomocy pasa samochodowego, a jego montaż ułatwiają szczeliny na pas samochodowy, dzięki którym każdy może sobie poradzić z tym zadaniem.

Wymienione przez nas foteliki samochodowe otrzymały najwyższe noty w testach ADAC i warto na nie stawiać. Montaż tyłem do kierunku jazdy sprawia, że na dziecko działają wielokrotnie mniejsze siły niż w przypadku montażu przodem i warto o tym pamiętać wybierając pierwszy fotelik samochodowy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij