Dlaczego warto przechowywać zdjęcia w albumie

Dlaczego warto przechowywać zdjęcia w albumie?

Obecnie niemal każdy posiada pokaźną kolekcję zdjęć. Przyczynił się do tego rozwój technologii, dzięki któremu zyskaliśmy łatwy dostęp do niezłej klasy aparatów fotograficznych. Nawet tani smartfon pozwala na wykonanie fotografii, która nie tylko dobrze prezentuje się na jego ekranie, ale także nadaje się do zmiany w papierowe odbitki. Między innymi z tego względu coraz chętniej wywołujemy zdjęcia. Sprzyja także temu fakt, że cena odbitek obecnie jest niezwykle niska. Wiele fotolabów konkuruje ze sobą, organizując wiele promocji i przecen. Dziś możemy zamówić najtańsze odbitki już za 15 groszy, dzięki czemu każdy może pozwolić sobie na skorzystanie z tego typu usługi. 

Jak przechowywać zdjęcia?

Chociaż papierowe zdjęcia wywołane na dobrej jakości papierze są dosyć trwałe, to jednak jeżeli chcemy długo cieszyć się swoimi fotografiami, warto dobrze je zabezpieczyć. Idealnie to zadanie spełniają albumy fotograficzne. Album ochroni zdjęcia przed mechanicznymi uszkodzeniami oraz przed tzw. efektem palcowania, kiedy na powierzchni fotografii podczas ich przeglądania pozostają odciśnięte linie papilarne. Dodatkową zaletą przechowywanie zdjęć w albumie jest możliwość wygodnego przeglądania całej kolekcji. Album spełnia także funkcje ozdobne. Przykładowo zdjęcia ślubne wyeksponowane w eleganckim albumie są pięknie wyeksponowane i z pewnością wywołają o wiele większe wrażenie, niż kiedy byłyby przechowywane luzem. 

Jaki album na zdjęcia wybrać?

Albumy możemy podzielić na dwa rodzaje, z których każdy ma swoje zalety oraz wady. Pierwszy typ to album kieszeniowy, natomiast drugi jest przeznaczony na zdjęcia wklejane. 

Albumy kieszeniowe dużo lepiej chronią zdjęcia niż ich konkurent. Przyczyniają się do tego foliowe kieszonki, w których umieszczamy fotografie. Ich dodatkowym atutem jest łatwość w wymianie zdjęć. Wystarczy po prostu wysunąć fotografię i zastąpić ją inną. Niestety tego rodzaju albumy są przeznaczone na określony format i chociaż do albumu na fotografie o formacie 10×15 wsuniemy mniejsze zdjęcia, to większe formaty już tam się nie zmieszczą. Pod tym względem albumy na zdjęcia wklejane zachowują o wiele większą elastyczność. Ograniczeniem wielkości umieszczanego zdjęcia jest wyłącznie rozmiar strony albumu. Możemy w nim zamieścić zarówno małe kwadratowe zdjęcia, jak również standardowe formaty, a nawet powiększenia. Dodatkowym atutem tego rodzaju albumów jest możliwość umieszczenia adnotacji pod wklejonymi fotografiami, a nawet niewielkich grafik. Album taki jest idealnym zakupem dla osób kreatywnych, które chcą bardziej spersonalizować ulubioną kolekcję zdjęć. Wadą tego typu albumów jest utrudniona możliwość wymiany zdjęć. Wklejone fotografie raczej zostaną na swoim miejscu na stałe. Album ten niestety nie zabezpiecza też zdjęć tak skutecznie, jak albumy kieszeniowe. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij