Kto może otworzyć Żabkę?

Franczyza Żabka rozwija się w Polsce prężnie, i to pomimo kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Sieć ma już ponad 7000 sklepów prowadzonych przez 5800 franczyzobiorców, co czyni ją największą franczyzą w naszym kraju. Zastanawiasz się, na czym polega tego rodzaju biznes? Żabka daje wiele możliwości każdemu, musisz jednak pamiętać o kilku istotnych szczegółach, które omawiamy poniżej.

Własna Żabka – kto może otworzyć sklep

Otwarcie własnej Żabki nie jest trudne. Należy zgłosić do firmy taką chęć, określić lokalizację oraz przejść proces rekrutacji i odpowiednie szkolenie. Franczyza Żabka skupia ludzi o bardzo różnym doświadczeniu – są to zarówno osoby, które wcześniej pracowały na etacie, ale zdecydowały się rozpocząć własny biznes, jak i osoby, które prowadziły inny rodzaj działalności gospodarczej, ale postanowiły zmienić branżę na handel detaliczny. Ani wykształcenie, ani doświadczenie nie są konieczne, jeśli chcemy przystąpić do sieci franczyzowej. Konieczne jest zaangażowanie i przedsiębiorcze podejście. Można więc stwierdzić, że Żabka jest dla każdego. Trzeba jednak pamiętać, że dołączenie do sieci wiąże się z dużą odpowiedzialnością.

Dlatego od wykształcenia i doświadczenia ważniejsze są pewne cechy charakteru, takie jak skrupulatność, dokładność, ambicja, przyda się też umiejętność zarządzania zespołem i pozyskiwania klientów.

Wkład własny – ile potrzeba na otwarcie Żabki?

Zawsze, kiedy chcemy przystąpić do jakiejś sieci franczyzowej, musimy liczyć się z koniecznością wniesienia opłaty początkowej – wpłaty własnej, która pokryje koszty (lub część kosztów) związane z przystosowaniem lokalu do prowadzenia w nim określonej działalności handlowej czy usługowej. Wysokość tej opłaty zależy od konkretnej sieci oraz branży, zazwyczaj wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych, choć może być jeszcze wyższa. Żabka ma jedną z najniższych, jeśli nie najniższą opłatę startową na polskim rynku – wynosi ona obecnie 5.000 złotych.

Pieniądze te pokrywają koszt zakupu kasy fiskalnej, towarów regionalnych (takich jak pieczywo) oraz  opłatę koncesyjną . Pozostałe koszty – między innymi aranżacji lokalu, jego wynajem i zatowarowanie – ponosi Żabka.

Początkowe zarobki franczyzobiorców Żabki

Choć własny biznes brzmi świetnie, trzeba pamiętać, że to także ciężka praca. Żabka dokłada jednak starań, by jej franczyzobiorcy z łatwością rozpoczęli działalność i mieli szansę wdrożenia się w sprawdzone procedury zapewniające wysokie obroty, dzięki czemu zyska każda ze stron. Między innymi dlatego nowi franczyzobiorcy, którzy otworzą swój pierwszy  obiekt przed końcem lutego 2022 roku, mogą liczyć na gwarancję miesięcznego przychodu na poziomie minimum 16.000 złotych przez pierwszy rok działalności!

Aby dołączyć do sieci – poza otwarciem nowego lokalu – trzeba spełnić jeszcze kilka warunków, takich jak otwieranie sklepu w każdy dzień miesiąca, w tym w niedziele niehandlowe, oraz spełnienie pewnych standardów jakościowych, jednak nie jest to zbyt trudne. Dzięki wsparciu i pomocy ze strony sieci nowi franczyzobiorcy ponoszą natomiast dużo niższe ryzyko niepowodzenia, aniżeli przedsiębiorcy którzy startują z biznesem według swojego konceptu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij