Zbliżająca się zimowa aura zmusza nas do zaopatrzenia się w znacznie cieplejsze elementy w garderobie. Mowa tutaj zwłaszcza o okryciu wierzchnim oraz odpowiednim obuwiu. Kobiety w okresie jesienno-zimowym zdecydowanie cenią sobie wybór płaszcza damskiego. Na co zwrócić uwagę podczas płaszcza damskiego?

Materiał oraz wykonanie

Zazwyczaj wybierając płaszcze damskie zwraca się uwagę jednocześnie na jego fason i wygląd, a także na materiał. Jest to kluczowa kwestia, która niekiedy pomaga nam dokonać wyboru idealnego płaszcza dla siebie. Zdecydowanie lepiej czujemy się w naturalnych tkaninach. Nasze ciało o wiele gorzej znosi ciężkie, sztuczne materiały, które dodatkowo powodują, że skóra nie oddycha i czuje się niekomfortowo. Ponadto nie zawsze dobrze się układają i wyglądają na danej sylwetce. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się naturalne tkaniny, np. wełna, kaszmir, angora czy domieszki bawełny. Niestety są to znacznie droższe warianty okrycia wierzchniego, ale gwarantują nam wygodę i ciepło podczas każdych chłodnych dni. Starajmy się wybierać, chociaż takie fasony, które nie są tylko i wyłącznie ze sztucznego materiału. Domieszki naturalnych tkanin będą już zdecydowanie lepszym wariantem. Należy podczas wyboru odpowiedniego płaszcza zwrócić uwagę na jego ogólny fason i wykonanie. Warto sprawdzić, czy dany model będzie leżał na naszej sylwetce odpowiednio spójnie. Możemy zdecydować się na płaszcze średniej długości, jak i maxi, które sięgają do połowy uda lub do kostki. Elementy płaszcza oraz dodatki to także kluczowe kwestia, które powinny być dobrane pod nasze indywidualne gusta.

Kolor okrycia wierzchniego

W parze z fasonem naszą uwagę przykuwa również kolor płaszcza damskiego. Tutaj możemy postawić na stonowane odcienie, które będą uniwersalne oraz umożliwią nam szeroki wybór pozostałych elementów ubioru w innym kolorze. Czarny, szary, brązowy, czy granatowy – to warianty, które wybierane są najczęściej przez kobiety. Do nich zdecydowanie łatwiej wybrać inną odzież. Jednak możesz postawić na bardziej intensywne kolory, które ożywią stylizację oraz zimową garderobę. W modzie w dalszym ciągu są pastele (szczególnie pudrowy róż). Również wśród fasonów okrycia wierzchniego możemy je spotkać. Ponadto bordo, czerwień, żółć, błękit, magenta, czy fiolet to pożądane w tym sezonie barwy. Łączone zazwyczaj ze stonowanymi elementami garderoby, np. jeansy, czy koszulki w ciemniejszych barwach. Wówczas samo okrycie wierzchnie w intensywnym kolorze wyróżnia się i zostaje dodatkowo podkreślone.

źródło zdjęcia: pl.freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here