Skuteczne sposoby na rewitalizację zmęczonej skóry – walcz z szarą i ziemistą cerą!

Zmęczenie, stres, mała ilość snu – wszystko to odbija się na naszej skórze, która dokładnie ukazuje nasz stan. Staje się szara i ziemista, pojawiają się też cienie pod oczami i przesuszenie. Warto zatem poznać sposoby na zregenerowanie zmęczonej skóry i skutecznie powalczyć o jej zdrowy wygląd.

Po pierwsze: zadbaj o odpowiednią ilość snu i czas na relaks

Skóra jest zmęczona, bo jest zaniedbana, a to znaczy, że żyjemy w biegu i nie mamy czasu, by się zatrzymać. Do tego dochodzi jeszcze nadmiar stresu i skóra zaraz to odczuwa. Dlatego kluczowe znaczenie dla rewitalizacji skóry ma zadbanie o odpowiednią ilość i jakość snu, a także czas na relaks. Powinno się spać przynajmniej 7 godzin. Czas na sen i najlepszą regenerację według badań przypada do godziny 2 w nocy. Późniejsze kładzenie się spać powoduje, że sen jest nieefektywny, trudno się wyspać, co odbija się na bladej, szarej i ziemistej skórze. Istotne znaczenie ma również znalezienie w ciągu dnia czasu dla siebie. Można oddać się spacerom, jodze, albo po prostu się zdrzemnąć.

Po drugie: sięgnij po kompleks witamin A, C i E, a także produkty bogate w kwasy Omega-3 i Omega-6

Kolejną kwestią ważną w walce o odbudowę zmęczonej i zniszczonej cery jest odpowiednia dieta. Należy spożywać produkty bogate w witaminy A, C i E. To one wpływają na produkcję kolagenu i prawidłową strukturę płaszcza hydro-lipidowego. Taką samą rolę pełnią kwasy wielonienasycone. Dlatego warto sięgać po ryby, czy też orzechy bogate w kwasy Omega-3 i Omega-6, dzięki którym skóra może być bardziej promienna i lepiej odżywiona. Notabene są one składnikami wielu kosmetyków zawierających naturalne oleje, takie jak migdałowy, jojoba, Macadamia czy kokosowy. Zbilansowana dieta wpływa korzystnie na wygląd cery. Warto jeść oczywiście przynajmniej 4, a nawet 5 porcji owoców i warzyw, co oznacza, że warzywa lub owoce powinny być składnikiem każdego posiłku spożywanego w ciągu dnia.

Po trzecie: zafunduj sobie zabieg mezoterapii

Dieta jest istotna, bo przekłada się na pracę całego organizmu i wygląd skóry, co nie znaczy, że nie warto stosować zabiegów na samą skórę, tym bardziej że dzięki wielu z nim można dostarczyć do głębszych warstw cenne składniki odżywcze. Dobrym wyborem jest zatem rewitalizacja skóry poprzez mezoterapię. Warto dowiedzieć się więcej na temat specyfiki tego zabiegu. Polega na podaniu pod skórę preparatów, które mają ją odżywić i wzmocnić, a wszystko dzieje się przy zastosowaniu gęstych i drobnych nakłuć. W ten sposób pod skórę dostarczane są cenne witaminy. Należy podkreślić, że mezoterapia jest całkowicie bezpieczna, a w trakcie jej trwania podaje się zarówno kwas hialuronowy, jak i witaminy. Całość trwa około 30 minut w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu wszystko jest bezbolesne dla pacjenta. Co warto podkreślić, dzięki zabiegowi można nie tylko przywrócić skórze blask i pozbyć się niezdrowego kolorytu, ale również drobnych zmarszczek, czyli pierwszych oznak starzenia. Mezoterapia może znacząco odmłodzić każdego, kto z niej skorzysta, a to także daje spory zastrzyk potrzebnej energii. Należy ją powtarzać co 4 tygodnie. Najlepiej działa wykonanie serii zabiegów, gdyż dzięki temu skóra staje się dogłębnie nawilżona i odżywiona.

Po czwarte: pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu i codziennym nawilżaniu skóry

Zabiegi zabiegami, ale jeśli nie dbamy o siebie na co dzień, to na dłuższą metę i one nie pomogą. Dlatego koniecznie pamiętaj o tym, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie. Pij przynajmniej 2 litry wody dziennie. Zrezygnuj ze słodzonych napojów na rzecz świeżo wyciskanych soków. Rano i wieczorem stosuj kremy nawilżające, które pomogą Ci utrzymać blask Twojej cery, a jednocześnie dzięki nim makijaż będzie łatwiejszy do wykonania, a kosmetyki nie będą dodatkowo wysuszać Twojej skóry.

Ze zmęczeniem i ziemistym wyglądem cery można walczyć na wiele sposobów. Oprócz nakłuwania można postawić także na inne zabiegi upiększające np. te z użyciem specjalnych głowic masujących, które pobudzają mikrokrążenie skóry, a tym samym pobudzają także odbudowę i produkcję kolagenu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij