Pianka, żel czy mydło – przegląd kosmetyków do golenia

Półki sklepowe uginają się pod naporem różnorodnych kosmetyków do golenia dla mężczyzn. W ostatnich latach rynek ten znacznie się rozrósł, oferując coraz bardziej zróżnicowane produkty przeznaczone do pielęgnacji męskiej skóry. W tym artykule przedstawimy różnice pomiędzy kosmetykami do golenia. Na tapetę bierzemy: piankę, żel oraz mydło do golenia.

Kosmetyki do golenia – dlaczego warto je stosować?

Wiele panów preferuje golenie na sucho, ale zalety, jakie płyną ze stosowania kosmetyków do golenia, przemawiają za tym, by jednak je stosować. Produkty do golenia ułatwiają prowadzenie maszynki. Zapewniają poślizg, dzięki któremu minimalizuje się ryzyko zacięć i podrażnień. Kosmetyki do golenia  zmiękczają zarost. To sprawia, że jest on bardziej podatny na działanie ostrza. Łatwe golenie to mniejsze ryzyko podrażnień, stanów zapalnych oraz problemów z cerą.

Pianka, mydło czy żel? Czym się od siebie różnią?

Pianka do golenia to jeden z najbardziej popularnych kosmetyków do golenia. Poszczególne produkty różnią się między sobą składem, konsystencją oraz zapachem. Zaletą pianki do golenia jest łatwa aplikacja. Jest to kosmetyk wygodny, który wystarczy nałożyć na skórę i od razu można się golić. Do wad pianki do golenia można zaliczyć jej konsystencję. Sztywna piana może zapychać maszynkę i szybko ją tępi. W porównaniu do innych kosmetyków do golenia pianka jest również mniej wydajna.

Mydło do golenia to produkt, który dopiero zyskuje popularność. Cieszy się szczególnym uznaniem wśród osób o skórze wrażliwej. Mydło często bazuje na składnikach naturalnych. Jest bardzo wydajne, generuje sztywną, stabilną pianę. Do wad mydła do golenia można zaliczyć jego aplikację. Wyrobienie piany wymaga czasu i wprawy. To nie ucieszy panów, którzy są z natury niezbyt cierpliwi.

Żel do golenia działa podobnie jak pianka. Różni się konsystencją oraz formułą. Na korzyść żelu przemawia zdecydowanie jego wydajność. Wystarczy niewielka ilość produktu, by precyzyjnie pokryć cały zarost gęstą, skoncentrowaną pianą. W odróżnieniu od pianki żel do golenia nie zapycha maszynki. Ostrze przesuwa się po nim płynniej i nie powoduje zacięć. Stosowanie żelu nie wymaga posiadania pędzla ani dodatkowych akcesoriów do golenia.

Plusem żelu oraz pianki do golenia jest ich wygoda. Obydwa te produkty są bardzo łatwe i szybkie w aplikacji, utrzymują gęstą pianę oraz są łatwo dostępne w każdym sklepie. Mydło do golenia jest jednak kosmetykiem najbardziej wydajnym i ma zwykle znacznie lepszy skład niż pianka, czy żel. Korzystając z mydła do golenia, możesz jednocześnie pielęgnować skórę, a to na pewno wpłynie korzystnie na jej  poziom nawilżenia. Zadbana cera wpływa również na wygląd zarostu, dlatego warto mieć to na uwadze przy zakupie kosmetyków do golenia.

Nadal nie wiesz na który produkt się zdecydować? Jeśli dopiero zaczynasz się golić i jeszcze nie wiesz, który kosmetyk będzie dla Ciebie najlepszy, zacznij od pianki lub żelu. Jeśli masz już wprawę w goleniu i chcesz spróbować czegoś, co oprócz zmiękczenia zarostu, zadba o Twoją cerę, sięgnij po mydło do golenia.

Więcej ciekawych porad i kosmetyków znajdziesz na 4BUDDIES.PL

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij