stół do jadalni

Mała, a funkcjonalna – jak zaaranżować mikroskopijną kuchnię przy przedpokoju?

Czasem mieszkania są naprawdę mikroskopijne i trzeba dobrze wykorzystać każdą dostępną przestrzeń użytkową. W małej kawalerce można zaadaptować kuchnię przy przedpokoju. Tak to nie żart! Architekci prześcigają się w ciekawych pomysłach, a my specjalnie dla Was je omówimy.

Po pierwsze: kuchnia we wnęce

lodówkaPrzede wszystkim dużo zależy od układu mieszkania czy przedpokój jest bezpośrednio połączony z pokojem dziennym czy jednak pokój znajduje się za niewielkim korytarzem. Jeśli występuje druga sytuacja a za wejściem do domu i przedpokoju znajduje się wnęka przed wejściem do głównego pokoju, to można zaadaptować ją na kuchnię. Zatem zorganizowanie jej w przedpokoju jest możliwe. Oczywiście w tej sytuacji warto zdecydować się na szafę w zabudowie. Na półkach zmieszczą się wszystkie akcesoria kuchenne, a poniżej będzie znajdował się blat i kuchenka. Takie skrzydło może być zamykane harmonijkowo, co stanowi ciekawy zabieg aranżacyjny. Ponieważ mamy do czynienia z małą kuchnią kuchnię-szafę warto utrzymać w białym kolorze.

Po drugie: kuchnia za przedpokojem w części pokoju dziennego

Jeśli układ jest taki, że zaraz za niewielkim przedpokojem znajduje się pokój dzienny, to w nim należy zaaranżować kuchnię. W tym celu można wykorzystać ścianę przy wejściu, tuż za przedpokojem naprzeciwko której po przekątnej znajdzie się kącik jadalniany. Samą kuchnię stworzy niewielki blat i zlewozmywak jednokomorowy, płyta indukcyjna oraz szafki dolne i górne. Tak mikroskopijna kuchnia również może być funkcjonalna. Aby jej obecność nie przytłaczała przestrzeni, a jednocześnie się z nią komponowała, można utrzymać kuchnię w ciemnym kolorze, zwłaszcza jeśli pokój pomalowany jest na biało. Stworzy się dzięki temu klasyczną aranżację black and white.

Po trzecie: kuchnia w mieszkaniu na poddaszu

klamka do lodówkiRównież mieszkania na poddaszu bywają bardzo małe. Tutaj powstaje jeszcze jeden problem, a mianowicie skos przynajmniej z jednej strony. Wiadomo, że w tym miejscu nie będzie można zorganizować kuchni, a więc znajdzie się ona po drugiej stronie. Jeśli nie ma tam ścianki działowej to można pokusić się o niewielką i stworzyć wnękę, w której zamontuje się szafki kuchenne. W takim układzie design kuchni można dopasować do drzwi wejściowych. Decydując się na ryflowane, taki sam motyw można wykorzystać na szafkach kuchennych. Efekt będzie oszałamiający, a wnętrze niezwykle stylowe.

Po czwarte: kuchnia zamknięta za szafą

Po części była już o tym mowa, jednak w nieco innym wydaniu. Zamiast organizować kuchnię w istniejącej wnęce można ją stworzyć, ale nie stawiając ściankę, a zabudowując szafę z drzwiami przesuwnymi. To za nimi może znaleźć się kuchnia, która będzie zasłaniana wtedy, kiedy nie będzie użytkowana, a na pewno będzie elementem zaskoczenia, dla tych którzy za drzwiami będą spodziewali się garderoby. Można zdecydować się na designerskie szafy. Nadarzyn jest miastem, w którym wiele projektów wykonała firma Jago, która otwarta jest na nowatorskie rozwiązania, takie jak kuchnie zorganizowane za szafą, tym bardziej że wszystkie elementy możesz zamówić w jednej firmie, która zajmuje się zarówno projektowaniem i wykonaniem kuchni jak i szaf do domu. Dodatkowo decydując się na zamówienie szafy na wymiar masz pełen wgląd w dobór materiałów i wykończenia i Twoja kuchnia-szafa może być naprawdę wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Nie korzystasz wszak z gotowych rozwiązań.

Po piąte: pamiętaj o odpowiednim oświetleniu

Decydując się na zaaranżowanie mikroskopijnej kuchni musisz pamiętać o odpowiednim punktowym oświetleniu. Najlepiej sprawdzą się taśmy led, a także oczka led zamontowane nad strefą kuchenną. Oświetlenie będzie stanowić również dodatkowy element dekoracyjny mieszkania, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na różnobarwne diody z możliwością sterowania barwą i natężeniem światła.

Nawet mikroskopijna kuchnia może być w pełni funkcjonalna, co udowadniają nasze propozycje. Oczywiście możesz mieć całkowicie inną wizję, ważne by zapewnić sobie jak najbardziej praktyczną przestrzeń i odpowiednio rozmieszczone ciągi komunikacyjne. Mieszkanie nie może wszak sprawiać wrażenia przeładowanego, a jednocześnie musi znajdować się w nim wszystko, czego potrzebujesz do życia, a kuchnia jest przecież sercem domu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij