Jak zmierzyć rozmiar biustonosza

Jak zmierzyć rozmiar biustonosza?

Biustonosz to bardzo ważna część damskiej garderoby. I nie chodzi wyłącznie o walory estetyczne. Odpowiednio dopasowany stanik świetnie wymodeluje piersi, zmieni ich kształt i wielkość, ale także odciąży kręgosłup. Ta ostatnia cecha jest szczególnie ważna dla pań, z dużymi piersiami.

Jak dobrać biustonosz?

Należy podkreślić, że aby biustonosz spełniał swoje zadania musi być odpowiednio dopasowany. Wiele kobiet w dalszym ciągu decyduje się na zakup tanich staników, stawiając cenę, jako główny czynnik podczas podejmowania decyzji. Niestety, najczęściej jest to duży błąd, ponieważ wiele z tych modeli nie zapewni biustowi odpowiedniego podtrzymania.

Szukając stanika najlepiej jest skorzystać z porady eksperta i zdecydować się na znane firmy, które faktycznie dbają o komfort użytkowania, nie zapominając jednocześnie o zdrowotnych aspektach. Najważniejsze, aby stanik został dobrany odpowiednio do rozmiaru kobiety. Każda z pań, która zakup stanika ma już za sobą ma świadomość, że najistotniejsze są dwa czynniki – obwód pod biustem oraz rozmiar miseczki. To wie chyba każdy, ale jak dobrać odpowiedni wariant? Jak zmierzyć rozmiar biustonosza, aby dobrać model odpowiedni do swojej budowy?

Obwód pod biustem i rozmiar miseczki

O ile zmierzenie obwodu pod biustem nie jest wielką zagadką, gdyż wystarczy centymetr krawiecki, przyłożenie go do ciała poniżej biustu i wykonanie pomiaru, to ocenienie rozmiaru miseczki dla wielu kobiet stanowi nie lada wyzwanie.

Rozmiar pod biustem określony jest cyfrą, natomiast rozmiar miseczki wielką literą. Rozmiar miseczki określany jest na podstawie pomiaru obwodu pod biustem oraz obwodu w biuście. Ten drugi powinien być mierzony w miękkim, jak najlepiej dopasowanym, zbierającym i podnoszącym biust staniku. U pań, których piersi opadają pomiaru dokonuje się w pozycji lekko pochylonej. Obwód biustu mierzy się w “najszerszym” miejscu. W kolejnym kroku należy od cyfry określającej obwód w biuście odjąć wartość obwodu pod biustem i gotowe! Otrzymana różnica pozwala na weryfikację wielkości miseczki w oparciu o standardowe rozmiary w systemie europejskim.

Gdy masz wątpliwości…

Mimo że pomiar i ocena wielkości miseczki nie jest zadaniem skomplikowanym, niektóre panie mają problem z odpowiednim dopasowaniem modelu stanika. W przypadku wątpliwości warto skorzystać z pomocy personelu sklepów znanych marek, specjalizujących się w sprzedaży bielizny, gdzie ekspedientki służą fachową wiedzą i pomocą.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij