Jak ubierać niemowlę do samochodu?

Każdy świeżo upieczony rodzic staje przed ogromną ilością dylematów związanych z tym, jak odpowiednio zadbać o swoje dziecko, co zrobić, aby zapewnić mu bezpieczeństwo i nie narazić na jakiekolwiek ryzyko, a zwłaszcza te związane z utratą zdrowia lub życia. Jednym z pierwszych problemów, jakie się pojawiają, jest kwestia odpowiedniego ubioru niemowlaka. Nie jest to rzecz, którą można bagatelizować, dlatego w naszym artykule pochylimy się nad problemem ubierania dziecka do fotelika samochodowego.

Jak ubierać niemowlę?

Jest to bardzo ogólne pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak warto poznać kilka podstawowych zasad, którymi należy się kierować. Otóż niemowlę jest szczególnie narażone na zarówno przegrzanie, jak i wychłodzenie organizmu. Jego małe ciałko bardzo szybko reaguje na zmiany temperatury, dlatego ubierając niemowlaka, musimy zapewnić mu odpowiednią ochronę termiczną, co jest istotne szczególnie zimą. Najlepszym rozwiązaniem jest ubieranie dziecka w kilka warstw, dzięki czemu łatwo można dostosować grubość ubrania do temperatury otoczenia. Ważne jest również to, aby ubranka uszyte były z naturalnych materiałów, dzięki czemu skóra malucha będzie mogła oddychać i nie będzie się on pocił, co również może szybko doprowadzić do wychłodzenia.

Na pewno wielu rodziców spotkało się z radą, że małemu dziecku zawsze należy założyć o jedną warstwę ubrań więcej, niż ma się na sobie. Nie jest to do końca prawda, gdyż każdy z nas inaczej odczuwa temperaturę i może się okazać, że stosując tę zasadę przegrzejemy niemowlę. Więcej na temat tego, jak ubierać niemowlę wskazuje BeeBaby.pl, my zaś przechodzimy do głównego tematu, a więc ubrania dziecka do samochodu.

Jak ubierać niemowlę do samochodu?

Małe dzieci, w tym oczywiście niemowlęta, możemy przewozić samochodem tylko i wyłącznie w specjalnym foteliku. Jest to sprawa dość oczywista, jednak problem zaczyna się wtedy, gdy zastanawiamy się, jak powinno być ubrane nasze dziecko podczas podróży. Bardzo ważna zasada mówi o tym, że dziecko w foteliku samochodowym nie może być ubrane zbyt grubo, gdyż jest to niebezpieczne. W czasie ewentualnego wypadku maluch ubrany w grubą kurtkę lub kombinezon może się wysunąć spod pasów, co jak łatwo się domyślić może być tragiczne w skutkach. Unikamy też zakładania kilku warstw bluzek, czy sweterków. Generalnie dziecko powinno być ubrane tak, aby pasy mogły ściśle przylegać do jego ciała. Poza tym dziecku w puchowej kurtce może być w samochodzie po prostu za ciepło.

Co ubrać niemowlakowi do samochodu zimą?

Ktoś może słusznie zauważyć, że opisane powyżej zasady łatwo zastosować latem, natomiast zimą jest to już trudniejsze zadanie. Jeśli obawiamy się, że dziecko w foteliku samochodowym zmarznie lekko ubrane, należy zagrzać wnętrze samochodu wcześniej, zanim włożymy do niego niemowlaka. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są specjalne kombinezony do fotelików samochodowych, które posiadają otwory na pasy, dzięki czemu dziecko jest ciepło ubrane, a jednocześnie pasy znajdują się pod ubraniem i przylegają do ciała. Alternatywą jest przykrycie dziecka w foteliku kocem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij