Błonnik witalny – jaki i dlaczego wybrać?

Błonnik jest bardzo potrzebny w codziennej diecie, niestety coraz mniej spożywa się produktów bogatych w błonnik, dlatego warto zadbać o dobrą, naturalną suplementację w postaci błonnika witalnego. Pozyskiwany z roślin błonnik jest doskonałym wsparciem dla organizmu, zwłaszcza w przypadku nieregularnego spożywania posiłków, a co się z tym wiąże również zaburzeniami metabolizmu.

Błonnik witalny dla osób będących na diecie uchroni przed efektem jojo

Błonnik witalny zawiera łuski  babki jajowatej i nasiona babki płesznik. W składniku naturalnego błonnika nie ma nic więcej w związku z tym sprzyja on detoksykacji organizmu i pozbywaniu się toksyn, które wchłaniane są przez ziarna i dalej wydalane z organizmu. Ponadto tworzą w jelicie grubym śluz potrzebny do prawidłowego formowania się kału. Dzięki temu można pozbyć się nie tylko zaparć, ale również biegunek, które nierzadko również towarzyszą w trakcie diety, zwłaszcza po jej radykalnej zmianie. Błonnik obniża poziom glukozy we krwi, w związku z tym pozwala walczyć z chęcią sięgania po przekąski pomiędzy dietetycznymi posiłkami. Może zatem uchronić przed niechcianym efektem jojo.

Błonnik witalny dla osób z wysokim cholesterolem

Nie tylko otyłe osoby cierpią z powodu zbyt wysokiego poziomu cholesterolu, choć często ten fakt łączy się z nadwagą. Spożywanie produktów przetworzonych zawierających tłuszcze typu trans sprzyja gromadzeniu się złego cholesterolu w organizmie. Tryb życia sprawia, że wiele osób sięga po gotowe dania, które wystarczy jedynie podgrzać w mikrofalówce. Niestety są one najczęściej pełne nie tylko cukrów prostych, ale również tłuszczy typu trans. Z wysokim cholesterolem można jednak walczyć i nie koniecznie trzeba od razu sięgać po farmakologię. Czasem wystarczy zmiana diety na zbilansowaną, a także włączenie do niej suplementu, który pozwala znacząco zniwelować poziom cholesterolu w organizmie, czyli błonnik witalny. Suplement diety błonnik witalny może zatem zapobiegać miażdżycy, spowodowanej wysokim poziomem cholesterolu.

Błonnik witalny z akacji pomoże pozbyć się wszystkich złogów w jelitach

Często słyszy się jak ważna jest detoksykacja organizmu. Istotne znaczenie ma tu suplement diety błonnik witalny. Jednak ten zawierający jedynie nasiona babki płesznik i łuski babki jajowatej może nie poradzić sobie z gruntownym oczyszczeniem jelit ze złogów, które zalegają w zagłębieniach jelit. To błonnik całkowicie rozpuszczalny, który dociera także w trudno dostępne miejsca. Pozwala utrzymywać zdrową florę bakteryjną i jest szeroko stosowany w krajach afrykańskich. Nie trzeba jednak obawiać się o pochodzenie błonnika z zanieczyszczonych upraw, gdyż oficjalnie dopuszczony jest jedynie błonnik przebadany na obecność metali ciężkich, pestycydów, a także zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Dzięki temu możemy kupić produkt, który nam nie zaszkodzi, a dobrze wpłynie na oczyszczenie organizmu.

Błonnik dla osób z cukrzycą – czy mogą po niego sięgać?

Wiele osób, które cierpi na cukrzyce, zmaga się również z nadwagą. Niestety nie mogą sięgać po wiele suplementów diety, które obniżają poziom glukozy we krwi, co w połączeniu z lekami na cukrzycę i zastrzykami z insuliny mogłoby być niebezpieczne, również dla układu sercowo-naczyniowego. W związku z tym często odradzane jest stosowanie takich suplementów u osób zmagających się z cukrzycą, szczególnie typu drugiego. Jednak suplement diety błonnik witalny zawierający fibregum może być stosowany przez diabetyków, ze względu na to, że ma on indeks glikemiczny bliski zeru. W związku z tym osoby cierpiące na cukrzycę mogą go stosować razem z żywnością o niskim indeksie glikemicznym.

Wybór błonnika witalnego zależny jest od stanu zdrowia, a także potrzeb. Dla diabetyków, a także osób cierpiących z powodu przewlekłych zaparć polecany jest błonnik witalny z fibregum. Z kolei dla tych, którzy jedynie chcą zapewnić sobie odpowiednią porcję błonnika pokarmowego, a także obniżyć poziom łaknienia, wystarczy sięgnięcie po błonnik witalny zawierający babkę płesznik i babkę jajowatą. Warto dbać o swoje zdrowie również wtedy, kiedy nie cierpi się z powodu zaparć.  Suplement diety błonnik witalny może bowiem pomóc pozbyć się metali ciężkich i innych toksyn z organizmu. Trzeba oczywiście pamiętać o odpowiednim dawkowaniu i spożywaniu, po rozpuszczeniu w wodzie, najlepiej 5 minut przed posiłkiem. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij