Błonnik jest bardzo potrzebny w codziennej diecie, niestety coraz mniej spożywa się produktów bogatych w błonnik, dlatego warto zadbać o dobrą, naturalną suplementację w postaci błonnika witalnego. Pozyskiwany z roślin błonnik jest doskonałym wsparciem dla organizmu, zwłaszcza w przypadku nieregularnego spożywania posiłków, a co się z tym wiąże również zaburzeniami metabolizmu.

Błonnik witalny dla osób będących na diecie uchroni przed efektem jojo

Błonnik witalny zawiera łuski  babki jajowatej i nasiona babki płesznik. W składniku naturalnego błonnika nie ma nic więcej w związku z tym sprzyja on detoksykacji organizmu i pozbywaniu się toksyn, które wchłaniane są przez ziarna i dalej wydalane z organizmu. Ponadto tworzą w jelicie grubym śluz potrzebny do prawidłowego formowania się kału. Dzięki temu można pozbyć się nie tylko zaparć, ale również biegunek, które nierzadko również towarzyszą w trakcie diety, zwłaszcza po jej radykalnej zmianie. Błonnik obniża poziom glukozy we krwi, w związku z tym pozwala walczyć z chęcią sięgania po przekąski pomiędzy dietetycznymi posiłkami. Może zatem uchronić przed niechcianym efektem jojo.

Błonnik witalny dla osób z wysokim cholesterolem

Nie tylko otyłe osoby cierpią z powodu zbyt wysokiego poziomu cholesterolu, choć często ten fakt łączy się z nadwagą. Spożywanie produktów przetworzonych zawierających tłuszcze typu trans sprzyja gromadzeniu się złego cholesterolu w organizmie. Tryb życia sprawia, że wiele osób sięga po gotowe dania, które wystarczy jedynie podgrzać w mikrofalówce. Niestety są one najczęściej pełne nie tylko cukrów prostych, ale również tłuszczy typu trans. Z wysokim cholesterolem można jednak walczyć i nie koniecznie trzeba od razu sięgać po farmakologię. Czasem wystarczy zmiana diety na zbilansowaną, a także włączenie do niej suplementu, który pozwala znacząco zniwelować poziom cholesterolu w organizmie, czyli błonnik witalny. Suplement diety błonnik witalny może zatem zapobiegać miażdżycy, spowodowanej wysokim poziomem cholesterolu.

Błonnik witalny z akacji pomoże pozbyć się wszystkich złogów w jelitach

Często słyszy się jak ważna jest detoksykacja organizmu. Istotne znaczenie ma tu suplement diety błonnik witalny. Jednak ten zawierający jedynie nasiona babki płesznik i łuski babki jajowatej może nie poradzić sobie z gruntownym oczyszczeniem jelit ze złogów, które zalegają w zagłębieniach jelit. To błonnik całkowicie rozpuszczalny, który dociera także w trudno dostępne miejsca. Pozwala utrzymywać zdrową florę bakteryjną i jest szeroko stosowany w krajach afrykańskich. Nie trzeba jednak obawiać się o pochodzenie błonnika z zanieczyszczonych upraw, gdyż oficjalnie dopuszczony jest jedynie błonnik przebadany na obecność metali ciężkich, pestycydów, a także zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Dzięki temu możemy kupić produkt, który nam nie zaszkodzi, a dobrze wpłynie na oczyszczenie organizmu.

Błonnik dla osób z cukrzycą – czy mogą po niego sięgać?

Wiele osób, które cierpi na cukrzyce, zmaga się również z nadwagą. Niestety nie mogą sięgać po wiele suplementów diety, które obniżają poziom glukozy we krwi, co w połączeniu z lekami na cukrzycę i zastrzykami z insuliny mogłoby być niebezpieczne, również dla układu sercowo-naczyniowego. W związku z tym często odradzane jest stosowanie takich suplementów u osób zmagających się z cukrzycą, szczególnie typu drugiego. Jednak suplement diety błonnik witalny zawierający fibregum może być stosowany przez diabetyków, ze względu na to, że ma on indeks glikemiczny bliski zeru. W związku z tym osoby cierpiące na cukrzycę mogą go stosować razem z żywnością o niskim indeksie glikemicznym.

Wybór błonnika witalnego zależny jest od stanu zdrowia, a także potrzeb. Dla diabetyków, a także osób cierpiących z powodu przewlekłych zaparć polecany jest błonnik witalny z fibregum. Z kolei dla tych, którzy jedynie chcą zapewnić sobie odpowiednią porcję błonnika pokarmowego, a także obniżyć poziom łaknienia, wystarczy sięgnięcie po błonnik witalny zawierający babkę płesznik i babkę jajowatą. Warto dbać o swoje zdrowie również wtedy, kiedy nie cierpi się z powodu zaparć.  Suplement diety błonnik witalny może bowiem pomóc pozbyć się metali ciężkich i innych toksyn z organizmu. Trzeba oczywiście pamiętać o odpowiednim dawkowaniu i spożywaniu, po rozpuszczeniu w wodzie, najlepiej 5 minut przed posiłkiem. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here