Jak poprawić jakość Twojego życia seksualnego? Odpowiedzi na pytania, których wstydzisz się zadać

Życie seksualne to ważny aspekt dla każdej osoby: niezależnie od tego, czy jest singlem czy jest w relacji. Wciąż jednak wiele aspektów związanych z seksualnością pozostaje w strefie tabu. Odpowiadamy na często pojawiające się, ale rzadko zadawane na głos, pytania dotyczące seksu.

Czy to normalne mieć różne fantazje erotyczne na temat osób, z którymi nie jesteśmy w związku?

Tak! Fantazje erotyczne to podstawowy sposób na zaspokojenie pragnień seksualnych, ale również cenne źródło informacji na temat naszych potrzeb. Bycie w związku nie oznacza przecież, że przestajemy odczuwać pociąg seksualny do osób, które z różnych przyczyn się nam podobają. Zasadniczą kwestią jest, w jaki sposób ten pociąg realizujemy i jak do tego podchodzi nasz partner czy partnerka. W związkach otwartych możliwe jest fizyczne zrealizowanie swoich pragnień, w związkach monogamicznych prawdopodobnie zostanie to uznane za zdradę.

Fantazje i marzenia erotyczne to prywatna sprawa każdego człowieka i nie ma on obowiązku dzielić się nimi z partnerem. Warto jednak to rozważyć, ponieważ może to w znaczny sposób poprawić życie seksualne: dobrze jest pamiętać, że fantazje nie muszą być realizowane. Czasem porozmawianie o nich już jest wystarczającym elementem dodającym pikanterii związkowi.

rudowlosa-kobieta-z-fioletowym-wibratorem-w-reku.jpg

Co zrobić, jeśli mam niskie libido?

Przyczyn niskiego libido może być wiele. Niektóre osoby po prostu mniej są zainteresowane uprawianiem seksu niż inne: co nie znaczy, ze ich seksualność jest w jakikolwiek sposób „gorsza”. Warto jednak przyjrzeć się przyczynom stanu, w którym do tej pory mieliśmy znacznie częściej ochotę na seks i nagle ona zaniknęła. 

Przyczyną może być doświadczanie chronicznego stresu i zmęczenia (to typowy powód): w takim wypadku odpoczynek, techniki relaksacyjne i zwolnienie tempa mogą pomóc odzyskać dobre samopoczucie i libido. Czasem przyczyną niskiego libido bywają dolegliwości fizyczne i zdrowotne: zaburzenia hormonalne, choroby przewlekłe etc. Jeśli na nic się nie leczymy, warto wykonać podstawowe badania celem wykluczenia różnorodnych schorzeń. 

Bywa, że niskie libido jest związane z kwestiami psychologicznymi: problemy w relacji, nierozwiązane problemy, ale także depresja jednego z partnerów, mogą prowadzić do zmniejszenia liczby stosunków seksualnych.

mloda-para-w-lozku.jpg

Jak powiększyć penisa?

Nie ma cudownego sposobu na to, jak powiększyć penisa na trwałe. Dostępne są jednak sposoby, które pozwalają zwiększyć twardość i długość wzwodu: stosowanie pompek do penisa jest bardzo dobrym przykładem tego typu praktyk. Warto też mieć świadomość, że dla zdecydowanej większości kobiet wielkość penisa ma mniejsze znaczenie niż jego obwód. Unerwione jest głównie wejście do pochwy i oczywiście łechtaczka: głębokość penetracji nie wpływa zatem zasadniczo na osiąganą przyjemność.

Jak przedłużyć stosunek?

Metod na to, jak przedłużyć stosunek, jest wiele. Pierwszą z nich jest stosowanie technik zwanych edging (edge – krawędź). To sztuka doprowadzania się na skraj przyjemności po to, aby się z niej wycofać. Umożliwia to stopniowe wydłużanie stosunku i wzmocnienie intensywności orgazmu. Oprócz tego przydatne jest stosowanie ringów i pierścieni na penisa. Wykazują one dużą skuteczność w wydłużaniu stosunku. 

Jak pieścić łechtaczkę?

Każda kobieta lubi odrobinę inną metodę pieszczenia łechtaczki. Warto jednak wypróbować kilka sprawdzonych sposobów: przede wszystkim, trzeba być delikatnym. Muskanie, okrężne ruchy palcami lub językiem wokół nasady łechtaczki to dobry pomysł na zwiększenie pożądania i przyjemności. Kolejnym krokiem powinny być intensywne ruchy pocierające żołądź łechtaczki. W razie wątpliwości zawsze warto poprosić partnerkę, aby zaprezentowała techniki, które wzbudzają w niej największą przyjemność.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij