Jak odnowić starą komodę, szafę, biurko

Jak odnowić starą komodę, szafę, biurko?

Żeby mieć modne i designerskie meble, niekoniecznie trzeba wydawać mnóstwo pieniędzy i biec do sklepu. Czasami wystarczy niewiele, by nadać nowego blasku tym starym, które potraktowane odpowiednimi środkami pielęgnacyjnymi czy farbą, mogą zmienić się w coś stylowego. Jak to jednak zrobić? Jak odnowić choćby starą komodę, szafę lub biurko?

Jak odnowić stare meble?

Mając stare meble, które swoje najlepsze lata mają już za sobą, często zastanawiamy się nad ich wymianą na ładniejsze, modniejsze i bardziej odpowiadające naszym gustom, a starych się pozbywamy. Nie trzeba jednak od razu spisywać ich na straty i warto dać jeszcze jedną szansę na nowe, lepsze życie. Możliwości mamy tak naprawdę wiele, a co zrobić ze starymi meblami podpowie Ci blog www.maxmag.pl, przedstawiając, w jaki sposób poddać je renowacji. Czasami nie trzeba wiele, by zyskały one nowy wygląd, który sprawi, że wnętrze nabierze nowego, niepowtarzalnego blasku. Zarówno komodę, szafę jak i biurko da się jeszcze wykorzystać.

Jak odnowić komodę?

Komody to bardzo przydatne meble, które służą przede wszystkim do przechowywania różnych rzeczy, jak ubrania, pościele czy inne drobiazgi. Są praktyczne i prezentują się bardzo stylowo, zwłaszcza w salonach i sypialniach, ale też i w przedpokojach. Mając do dyspozycji starą komodę, warto dać jej drugą szansę i ją odnowić, ale do tego potrzebne będzie kilka rzeczy, jak papier ścierny, wełna stalowa, pasta naprawcza do drewna oraz farba do drewna. W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić mebel, by dopiero potem nałożyć na to farbę. Kolor, jaki wybierzemy, może być dowolny, w zależności od tego, jaki nam się spodoba i będzie pasował do wnętrza.

Jak odnowić starą szafę?

Odnowienie starej szafy może nastąpić na kilka sposobów, w zależności od tego, z jakim meblem mamy do czynienia i w jakim są stanie. Czasami wystarczy samo jej oczyszczenie np. do surowego drewna. Może się prezentować bardzo naturalnie, ale wówczas konieczne będzie też potraktowanie powierzchni środkiem zabezpieczającym – lakierem, lakierobejcą lub woskiem. Można też zdecydować się na jej przemalowanie, na taki kolor, jaki będzie nam odpowiadał. Wiele osób dodatkowo decyduje się też na nałożenie specjalnych naklejek, które sprawiają, że mebel zyskuje niepowtarzany wygląd. Można też wprowadzić drobne zmiany w elementach szafy – wymienić uchwyty oraz zaprojektować lepiej wnętrze mebla, zwłaszcza gdy te oryginalne jest już uszkodzone.

Jak odnowić stare biurko?

W przypadku starego biurka warto wykonać podobne prace, jak te wymienione wyżej. Przyda się więc oczyszczenie powierzchni, najlepiej papierem ściernym lub wełną stalową, a także oszlifowanie jej, by była gładka. Można też pomyśleć o wymianie poszczególnych elementów mebla, jak uchwyty, półki czy szuflady. Planując przemalowanie biurka, trzeba będzie zaopatrzyć się w folię malarską, taśmę malarską, pędzel oraz farbę do drewna o wybranym kolorze. Dla ostatecznego efektu należy też zastosować odpowiednie zabezpieczenie powierzchni, czyli użycie bejcy czy lakierobejcy. Jeżeli biurko ma więcej uszkodzeń, w ich załataniu może masa szpachlowa do drewna.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij