Jak dbać o włosy niskoporowate?

Stopień odchylenia łuski od łodygi włosowej świadczy o ich rodzaju oraz kondycji. Włosy niskoporowate wyglądają na odżywione i zdrowe, gdyż łuska idealnie przylega do łodygi, a pasma wyróżniają się widocznym blaskiem. Sprawdź, w jaki sposób pielęgnować włosy niskoporowate i jakie mają potrzeby.

Włosy niskoporowate – jaka jest ich specyfika?

Pełne blasku, zdrowo wyglądające włosy porowate są najczęściej włosami grubymi, niepodatnymi na stylizację, skręt oraz wpływ wody. Trudność wchłanialności wody może oznaczać również trudności z wchłanianiem składników odżywczych, ale i zmniejszone ryzyko uszkodzeń, powstających na skutek kontaktu z wysoką temperaturą. Włosy niskoporowate mają skłonność do przetłuszczania się oraz obciążenia, przez co mogą szybko tracić efekt świeżości i lekkości. 

Jakiej pielęgnacji potrzebują włosy niskoporowate?

Włosy niskoporowate potrzebują odpowiedniego nawilżenia oraz lekkiego, nieobciążającego ich odżywienia. Dzięki zastosowaniu kosmetyków, gwarantujących utrzymanie równowagi PEH Twoje włosy niskoporowate zyskają lekkość, świeżość oraz odżywienie i nawilżenie od wewnątrz. Jakiej pielęgnacji wymagają włosy niskoporowate? Wyraźnie widoczne odżywienie włosów o niskim poziomie porowatości możliwe jest do osiągnięcia dzięki regularnej pielęgnacji, zawierającej emolienty. Włosy niskoporowate nie lubią odbudowujących protein, a humektanty są dla nich neutralne. Ze stosowaniem emolientów również należy uważać, aby zbytnio nie obciążyć podatnych na to włosów. Wybieraj oleje małocząsteczkowe, które pozwolą odbić pasma u nasady i nie obciążą ich dodatkowo. 

Czego unikać w pielęgnacji włosów niskoporowatych?

By nie spowodować znacznego obciążenia i efektu tłustego filmu na włosach konieczna jest rezygnacja z olejów wielkocząsteczkowych, które mogłyby być niewłaściwe w pielęgnacji ciężkich włosów o utrudnionej wchłanialności. Włosy niskoporowate nie wymagają ponadto intensywnego oczyszczania skóry głowy szamponami o silnie działającym składzie. Ten rodzaj kosmetyków mógłby wzmocnić nadprodukcję sebum na głowie i stworzyć efekt nadmiernie przetłuszczonych włosów niedługo po ich umyciu. W regularnej pielęgnacji włosów niskoporowatych zdecydowanie unikaj protein, które są odpowiednie dla puszących się i wymagających silnej regeneracji włosów wysokoporowatych oraz kosmyków o średnim stopniu porowatości. 

Jak wpływać na piękny wygląd włosów niskoporowatych?

Niskoporowate włosy wydają się zdrowe i mocne, jednak w regularnej pielęgnacji nie może zabraknąć dla nich delikatnego oczyszczania i lekkich odżywek nawilżających oraz zmiękczających włosy. By zachować piękny wygląd włosów niskoporowatych koniecznie zadbaj o kosmetyki, pozwalające łatwiej je stylizować. Jeśli zamierzasz układać je przy użyciu gorącego powietrza mimo ich odporności zastosuj termoochronę. Świetnie sprawdzają się lekkie odżywki bez spłukiwania. Możesz zrezygnować natomiast z głęboko regenerujących masek. Zadbaj o zdrowy styl życia oraz dietę, dostarczającą organizmowi składników odżywczych. Aby stworzyć efekt lekkiej, pełnej witalności fryzury pozwól sobie na cieniowanie i rozświetlenie pasm. W ten sposób Twoje sypkie, niepodatne na stylizację pasma będą prezentowały się lekko i wyjątkowo zdrowo. Efekt podkreślisz dopasowaną koloryzacją oraz perfekcyjnym makijażem, podkreślającym urodę. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij