Jak dbać o długie włosy, co zrobić aby włosy szybciej rosły

Jak dbać o długie włosy, co zrobić aby włosy szybciej rosły?

Dla wielu kobiet posiadanie długich włosów nadal jest pewnym wyznacznikiem atrakcyjności. Żeby jednak móc cieszyć się ich pięknem, należy pamiętać o właściwej pielęgnacji. Im dłuższe są włosy, tym są też bardziej wymagające i jednocześnie, bardziej narażone na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Jak dbać o długie włosy i w jaki sposób wspomóc ich wzrost?

Czy da się przyspieszyć porost włosów?

Nie ma niczego gorszego, od czekania aż włosy urosną do zadowalającej długości. Zazwyczaj to trochę trwa i nierzadko zależne jest także od indywidualnych skłonności genetycznych danego człowieka. Czy możliwe jest, by ten czas nieco skrócić? Jak najbardziej tak, choć raczej na cud w postaci kilkunastocentymetrowego przyrostu w miesiącu nie powinno się liczyć. Można ten proces jednak nieco wspomóc. Jak przyspieszyć porost włosów wskazuje https://blogstyle.pl, wymieniając między innymi picie drożdży i masowanie skóry głowy. Sposobów na to jest oczywiście więcej i choćby korzystanie z domowych wcierek, suplementów diety, czy picie siemienia lnianego, może korzystnie wpłynąć na stan naszego owłosienia na głowie. Bardzo ważna jest także prawidłowa pielęgnacja.

Jak pielęgnować długie włosy?

Długie włosy, aby zachować zdrowy i piękny wygląd, muszą być także poddawane odpowiedniej pielęgnacji, choćby po to, by uniknąć ich zmatowienia czy rozdwajających się końcówek. Podstawą będzie tu właściwy szampon i odżywka, ale warto sięgać także po odpowiednie maski do włosów i sera. Podcinanie końcówek także często jest tu wymieniane, głównie z tego względu, iż w przypadku długich włosów wysuszanie i osłabienie końcówek to częsty problem. Nie można też zapomnieć o właściwej diecie, bogatej w witaminy i minerały.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji długich włosów?

W przypadku kosmetyków to szampony, odżywki oraz maski do włosów będą podstawą. Oczywiście należy je właściwie dobrać, a najważniejszym wyznacznikiem jest rzec jasna rodzaj skóry głowy. Inny typ kosmetyków zaleca się do włosów suchych, inny do nadmiernie się przetłuszczających. Każdy preparat pielęgnacyjny, zastosowany na głowie i włosach, musi być odpowiednio dobrany, by uniknąć wielu różnych problemów. Przydać się może też zastosowanie sprayu termoochronnego, a od czasu do czasu także serum do końcówki.

Jaka dieta na długie włosy?

To, co jemy, także ma pośredni wpływ na stan włosów i ich wygląd. Należy zwracać uwagę na dietę i produkty, po które się gamy. Powinny być one bogate w witaminy i minerały, które wspomogą odbudowę włosów i przywrócą im blask. Dobrym rozwiązaniem jest choćby picie drożdży, zawierających witaminę B i cenne aminokwasy, ale chude mięso i ryby także powinny znaleźć się na naszym talerzu. Ważne są również kwasy omega-3 i takie minerały jak cynk, selen, żelazo i wapń.

O czym jeszcze pamiętać chcąc mieć długie i piękne włosy?

Jeżeli chce się mieć piękne i długie włosy, dobrze pamiętać także o kilku innych kwestiach, związanych z pielęgnacją. Po pierwsze warto w trakcie mycia zaczynać od masażu głowy i powoli zjeżdżać aż do końcówek. Wycierając włosy w ręcznik, nie należy ich trzeć, tylko owinąć delikatnie materiałem i docisnąć, aby woda wsiąknęła. Jak to tylko możliwe, dobrze też pozwolić włosom schnąć naturalnie i jedynie, gdy bardzo się nam spieszy używać suszarki, najlepiej z podmuchem zimnego powietrza.

Nie zaleca się także stosowania gumek z metalowymi łącznikami, a także metalowych spinek i wsuwek, ponieważ po pewnym czasie uszkadzają one osłonki włosów i sprawiają, że stają się bardziej łamliwe. Gdy tylko jest to możliwe, pozwalaj włosom swobodnie opadać – ciasno związane koki, źle na nie wpływają. Szczotkując włosy, najlepiej korzystać ze szczotek o naturalnym, gęstym włosiu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij