Wielu mężczyzn do golenia używa pianek, ale są i tacy, którzy posiadają bardzo gruby zarost i w związku z tym używają mydła do golenia, które w ich przypadku lepiej się sprawdza. Mydło do golenia odznacza się większą wydajnością w stosunku do pianki, jednak należy z niego umiejętnie korzystać.

Skład mydła ma znaczenie

Oczywiście podobnie, jak w przypadku tradycyjnych mydeł, których używamy do mycia, mydło do golenia brody zawiera głównie glicerynę. Niemniej jednak skład mydła może być wzbogacony o dodatkowe składniki, które chronią skórę przed podrażnieniami, pomagają zmiękczać zarost, a tym samym sprawiają, że golenie staje się szybsze i bardziej precyzyjne. Dla skóry wrażliwej polecane są mydła w których składzie jest łagodzący rumianek, aloes czy zielona herbata. Ponieważ mydło samo w sobie wysusza skórę, producenci zadbali o to, by mydło do golenia brody posiadało składniki, które ją nawilżają. Można tu wspomnieć choćby masło shea, czy olejek eukaliptusowy, które działają kojąco na skórę i zapobiegają nieprzyjemnemu uczuciu ściągania skóry.

Konsystencja mydła jest istotna dla początkujących

Jeśli dopiero zapuściłeś brodę, którą co jakiś czas skracasz albo twój zarost rośnie bardzo szybko i musisz golić się codziennie, gdyż w innym razie bardzo szybko rośnie ci pokaźna broda, to do golenia powinieneś wybrać mydło o miękkiej konsystencji. To znacznie bardziej ekonomiczne rozwiązanie od pianki, co sprawdzi się w przypadku szybko rosnącego zarostu. Miękkie mydło do golenia lepiej się pieni, dlatego na początku swojej przygody z tym kosmetykiem, nie trzeba się bardzo namęczyć . Łatwiej jest rozrobić je i uzyskać gęstą pianę. W przypadku twardego mydła do golenia brody trzeba również do jego przygotowania użyć twardszego pędzla, np. tego wykonanego z włosia dzika.

Zwróć uwagę na zapach mydła do golenia brody

Ze względu na różnorodne dodatki, takie jak olejki eteryczne, czy składniki o intensywnej woni, trzeba zwrócić na to uwagę przed zakupem. Istotne by zapach mydła do golenia brody nie był konkurencją dla używanych perfum. Nie ma nic gorszego niż mdlące połączenie mydła i perfum, które są niedopasowane. Dlatego jeśli perfumy, których używasz są intensywne, wybierz mydło do golenia, które zawiera podobne nuty zapachowe, bądź zdecyduj się na takie, które jest niemal bezwonne i nie będzie kłócić się z zapachem perfum. Intensywne nuty zapachowe mydeł do golenia, na które można się zdecydować posiadają w swoim składzie piżmo, drzewo sandałowe, czy też mentol. Są także łagodne mydła na bazie rumianku, tymianku czy zielonej herbaty. Zatem niezależnie od używanych perfum można dopasować bardziej lub mniej intensywne mydło do golenia.

Opakowanie mydła może być przydatne w codziennym użytkowaniu

Mydła do golenia można zakupić w rozmaitych opakowaniach. Najbardziej przydatne są tzw. tygle, w których można rozrobić część mydła, by potem nanieść je pędzlem na zarost. Można to zrobić również bezpośrednio palcami, wmasowując mydło w twarde włoski. Mydła do golenia sprzedawane są również w sztyftach. Tego rodzaju produkty sprawdzają się najlepiej w czasie  wyjazdów, wakacji czy delegacji, ponieważ są najbardziej poręczne i po zwilżeniu można je bezpośrednio wmasowywać w zarost. Zakłady fryzjerskie i barberskie, które zajmują się pielęgnacją zarostu również używają mydeł do golenia do zmiękczania zarostu. Kupują je najczęściej w formie bloków, gdyż są one najbardziej wydajne pod warunkiem, że umiejętnie wykrawa się części bloku do tygla, w którym przygotowuje się pianę do nałożenia na twarz.

Mydło do golenia brody może być dobrym prezentem dla mężczyzny, który wyjątkowo dba o swój zarost. Można bowiem zakupić mydła w różnorodnych często ręcznie wykonywanych tyglach, które prezentują się bardzo dekoracyjnie. Niektóre z nich wykonane są z drewna, a inne z metalu. Opakowania mogą być grawerowane lub frezowane. Szeroki wybór składników, z których wyrabiane są mydła sprawia, że można je dopasować do każdego typu skóry, również tej bardzo wrażliwej i podatnej na podrażnienia. Mydło do golenia zapewnia optymalną ochronę i nawilżenie skóry pod zarostem, o którą trzeba dbać tak samo jak o równe, czy finezyjne jego przystrzyżenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here