5 powodów, dla których warto połączyć kuchnię z salonem

Kuchnie otwarte na salon z wydzielonym aneksem kuchennym stały się bardzo modnym rozwiązaniem aranżacji współczesnych wnętrz. Świetnie sprawdza się zarówno na małych, jak i na dużych przestrzeniach, choć w przypadku tych drugich jest więcej możliwości ustawienia mebli kuchennych i salonowych. Warto poznać 5 powodów, dla których warto połączyć kuchnię z salonem.  

Zyskuje się większą przestrzeń i nowoczesną aranżację

W dużym mieszkaniu połączenie kuchni z salonem może być korzystnym rozwiązaniem, które doda mu jeszcze przestronności. Dodatkowo można wykorzystać meble do kuchni z przeszkleniami, które w połączeniu z frontami na wysoki połysk zarówno mebli kuchennych na wymiar, jak i salonowych stworzy wrażenie większej przestronności.

Taka kuchnia staje się bardzo reprezentacyjna. Wiele osób sądzi, że takie rozwiązanie nie jest korzystne ze względu na dobiegające hałasy z kuchni. Jednak można zadbać o zaadaptowanie energooszczędnego i cichego sprzętu w zabudowie, a dodatkowo o meble do kuchni wyposażone w system cichego samodomykania.

Prowadzenie z kuchni rozmów z gośćmi i domownikami

Często osoby, które przygotowują posiłki na imprezy narzekają na to, że nie mają czasu spędzić czasu z gośćmi, gdyż muszą stać przy kuchence czy piekarniku w kuchni. Dlatego stworzenie kuchni połączonej z salonem dla towarzyskich osób jest idealnym rozwiązaniem.

Można zdecydować się na meble kuchenne z wyspą kuchenną pośrodku, do której dopasuje się hokery w tonacji kolorystycznej współgrającej z aranżacją salonu.

Sprawdzają się tu zwłaszcza kuchnie na wymiar, gdyż na jednej ścianie można zaadaptować meble kuchenne na wymiar, a naprzeciwko nich postawić wyspę kuchenną łączącą z salonem i jednocześnie odgradzającą od strefy kuchennej. To również świetne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, gdyż któreś z rodziców gotując może je mieć przez cały czas na oku.

Stworzenie jednolitego wystroju wnętrza

Obecnie w modzie jest monochromatyzm, czyli tworzenie wnętrz w jednolitej gamie kolorystycznej, różniącej się odcieniami, ewentualnie z niewielkimi kontrapunktami. Dopasowany wystrój może dotyczyć zarówno rodzaju materiału użytego do wykonania mebli kuchennych na wymiar i salonowych, jak i ich kolorystyki.

Zestawy mebli kuchennych oraz meble do salonu mogą mieć również taką samą lub podobną strukturę materiału, np. być frezowane w określony sposób lub laminowane. Jeśli decydujemy się tu na jednolitą kolorystykę, to zdecydowanie sprawdzają się jasne kolory, rozświetlające dodatkowo wnętrze. Można zdecydować się na kontrapunkt w postaci kontrastującego z meblami kuchennymi blatów bądź zestawem wypoczynkowym w wyróżniającej się barwie.

Posiadanie układu pomieszczenia w literę L

Jeśli posiada się dosyć wąskie i długie pomieszczenie, z korytarzem tworzącym kąt prosty, warto już na etapie projektowania zaplanować tam kuchnię połączoną z salonem.

To rozwiązanie dla osób, które jednak preferują więcej prywatności, jeśli chodzi o strefę kuchenną, a jednocześnie chcą mieć dobre dojście do strefy jadalnianej, jeśli to właśnie tam znajduje się większy stół przy którym organizuje się imprezy i spożywa posiłki.

Tu sprawdzają się również zestawy mebli kuchennych w zabudowie, które w takiej wnęce nie zajmują wiele miejsca i dodatkowo można zaadaptować blat z hokerami.

Kiedy często organizuje się przyjęcia i lubi się gotować ciepłe dania, to ich przeniesienie będzie w takiej aranżacji łatwiejsze, ze względu na brak drzwi. Unoszące się zapachy nie są problemem, gdy posiada się dobry okap, a dodatkowo umiejętności kulinarne nie sprawią, że goście poczują swąd spalenizny.

Optyczne powiększenie kawalerki 

Adaptowanie zamkniętej niewielkiej przestrzeni na kuchnię w kawalerce nie jest najlepszym pomysłem, zwłaszcza jeśli lubi się gotować. Otwarta przestrzeń salonu z kuchnią jest w tym przypadku dobrym rozwiązaniem, które pozwoli zaoszczędzić więcej przestrzeni użytkowej, a dodatkowo wykorzystać jeden z modeli kuchni na wymiar. Wysoka zabudowa będzie tutaj nieodzowna, dlatego warto dobrać do zestawu mebli kuchennych funkcjonalny taboret ze stopniami, który pozwoli zachować ergonomię przestrzeni.

Powodów, dla których warto połączyć kuchnię z salonem jest bardzo wiele. Z pewnością przewyższają one ewentualne wady, które można zniwelować stosując nowoczesne systemy wygłuszające. Taka przestrzeń zawsze daje również możliwość zabudowy szklaną ścianą dźwiękoszczelną, z transparentnymi szklanymi drzwiami, które nie zmieniają optycznie wielkości wnętrza.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij