tatuaż na dłoni

Tatuaże kolorowe kontra blackwork – co będzie dla Ciebie lepszym wyborem?

Tatuaże są modne i z roku na rok rośnie liczba osób, które decydują się na swoją pierwszą dziarę. Ale warto też wiedzieć, że tatuaże są modne nie tylko u osób do 35 roku życia, lecz także starszych, aktualnie nawet pięćdziesięciolatkowie decydują się na takie ozdabianie ciała. Jeżeli i Wy jesteście dopiero na etapie podejmowania decyzji, to w dzisiejszym poradniku przedstawimy zalety tatuaży kolorowych, ale i blackwork.

Tatuaże kolorowe – o estetyce i zaletach

tatuowanieJeszcze kilkanaście lat temu zrobienie kolorowego tatuażu było niemal fenomenem, a aktualnie coraz więcej osób decyduje się na taką formę zdobienia ciała. Trudno się zresztą temu dziwić, bo dzięki użyciu kolorowego tuszu można stworzyć niemal trójwymiarowe dzieła, którym zdecydowanie bliżej do sztuki, niż samej dekoracji ciała. Jednocześnie poprzez kolory można wyrazić dosadniej symbolikę, ale i walory estetyczne wydają się lepsze. Warto też wspomnieć o cieniowaniu różnymi kolorami, co z kolei pozwala stworzyć motyw np. skóry węża do tego stopnia, że wydaje się niemal realistyczny. Oczywiście warto jeszcze poruszyć temat samej wizualności, bo rzeczywiście tatuaże kolorowe bardziej przyciągają uwagę, ale i pozwalają wyrazić uczucia. Jednak jest też druga strona medalu…

Druga strona medalu tatuaży kolorowych

Cóż wiele słyszy się, że tatuaże kolorowe nie są zdrowe i mogą powodować zagrożenia nawet dla życia. Ale czy to prawda? Jak to zwykle bywa prawda leży, gdzieś pośrodku. Otóż zasadniczo wysokiej jakości tusze nie powinny być toksyczne, ale niestety w wielu salonach stosuje się tanie zamienniki. Naukowcy z Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przebadali różne próbki tuszów i niestety wyniki są delikatnie mówić niepokojące. W próbkach znaleziono zawartość metali ciężkich takich jak np. kadm, ołów, a także arsen. Dodatkowo niektóre próbki zawierały jeszcze nanocząsteczki, ftalany i węglowodory, które mogą wykazywać działanie rakotwórcze, ale i wpływać na gospodarkę hormonalną. Najbardziej toksyczny okazał się tusz zielony. Badacze doszli nawet do przerażających wniosków, a mianowicie, że gdyby ktoś zdecydował się na wytatuowanie dużej ilości ciała na zielono to stężenie arsenu w jego organizmie mogłoby się okazać śmiertelne. Ale oczywiście nie oznacza, że trzeba się bać czy nawet zrezygnować z tatuażu, wszak okazało się też, że nie każdy tusz jest toksyczny, bo jak możecie się domyślić najbardziej toksyczne są tusze niskiej jakości, a więc decydując się na tatuaże warto wybrać renomowane studio. Zatem, gdzie zrobić tatuaże? Szczecin, Gorzów, Piła, Tczew to miasta, gdzie między innymi znajduje się najlepszy salon tatuaży, czyli Sky Tattoo.

Tatuaże blackwork – co musisz o nich wiedzieć?

duży tatuażCzas przejść do poznania czym są tatuaże typu blackwork. Otóż jest to technika, która zasadniczo polega na kolorowaniu ciała na czarno. Zatem zyskuje się ozdobę ciała bardzo surową, ale i minimalistyczną, choć na pewno też przyciągającą uwagę. Takie tatuaże świetnie komponują się z wzorami geometrycznymi i dając ciekawy efekt. Ale i tutaj jest druga strona medalu i musicie wiedzieć, że takich tatuaży już nic nie zakryje. Jeżeli Wam się znudzą bądź przestaną podobać, to niczym ich nie rozjaśnicie i czeka Was usuwanie ich laserem, które jest dosyć kosztowne, ale i może być bolesne.

Tatuaże blackwork jako zamalowanie nieudanego dzieła

Tatuaże w tym stylu są na pewno oryginalne, choć pozornie proste, ale wymagają też odwagi. Ale musicie też wiedzieć, że właśnie nimi można zasłonić nieudane „dzieła”. Zatem jeżeli pod wpływem impulsu ( czyt. zakładu) masz tatuaż przedstawiający np. myszkę Mickey, to możesz ją usunąć, ale i zasłonić właśnie tatuażami wykonanymi w technice blackwork.

Tatuaże to świetna ozdoba ciała, ale mogą mieć one także wymiar sentymentalny czy wyrażać poszczególne uczucia. Jednak, aby dziara zachwycała, a nie była powodem do wstydu należy znaleźć odpowiednie studio tatuażu. Jeżeli zależy Wam na niskiej cenie, to może się okazać, że tatuaż będzie nieudany, a i nie wiadomo czy tusz nie zawiera szkodliwych metali ciężkich. Pamiętajcie, że za jakość trzeba zapłacić i nie można na niej oszczędzać.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij