Przygotowujemy plan treningowy – od czego zacząć i jak ćwiczyć, aby wreszcie być dumnym ze swojej sylwetki

Bądźmy szczerzy, mało kto z nas jest zadowolony ze swojej sylwetki. Niektórzy to wręcz mają sporo kompleksów, które niestety leczą obrabiając do granic niemożliwości swoje zdjęcia, tylko po to, aby inni uważali ich za doskonałych. A przecież to głupie, wszak doskonałość nie istnieje. Jednak nie oznacza to wcale, że nie można być dumnym ze swojego ciała. Wystarczy tylko zastosować kilka naszych rad, dzięki którym efekt będzie wręcz imponujący.

Wybór aktywności ma znaczenie

Aby móc cieszyć się nienaganną sylwetką musicie przede wszystkim pamiętać, że robicie to dla własnego zdrowia, a nie dlatego, że wygląd zewnętrzny jest najważniejszy. A więc nim przejdziemy do treningu, zawsze wcześniej musimy wykonać rozgrzewkę, dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć kontuzji, a także nieprzyjemnych zakwasów. Tak naprawdę wystarczy tylko rozgrzewka, która trwa 20 minut. Po niej możemy przejść już do planu treningowego i w tym przypadku należy dostosowywać plan treningowy do swoich umiejętności, a także kondycji. Z czasem Wasza wydolność będzie się zwiększać, zatem i będziecie mogli wprowadzić intensywniejsze treningi. Dobrym wyborem jest oczywiście jogging czy też jazda na rowerze. Pamiętajcie jeszcze, aby monitorować postępy, zatem przyda się licznik kalorii oraz licznik rowerowy.

Regularność na wagę złota

Jeżeli zależy wam na tym, żeby wasze ciało było jędrne i gibkie, to aktywności fizyczne należy uprawiać codziennie. Dlatego nie wystarczy tylko, że raz w tygodniu wybierzecie się na krótką przebieżkę, a zdecydowanie więcej czasu poświęcicie wyborowi licznika, wszak liczniki rowerowe czy kalorii występują w tak wielu wariantach. Otóż tylko przy regularnym treningu będzie można uzyskać jakiś efekt i tylko wtedy osiągniecie to, czego oczekujecie. Swoją drogą warto jeszcze wprowadzić drobne rozwiązania, dzięki którym Wasza kondycja także się poprawi. W miarę możliwości starajcie się zrezygnować ze środka transportu jakim jest samochód i zamieńcie go na rower. Swoją drogą zmieńcie styl życia i zamiast spędzać czas przed telewizorem, oglądając niezbyt ambitne seriale, wybierzcie się na spacer.

Dieta jest ważna

Oczywiście nie wystarczy tylko uprawiać sport, lecz trzeba zadbać jeszcze o własną dietę i zmienić ją nie na chwilę, lecz zmienić całkowicie styl odżywiania. Rodzaj diety zależy od tego, co chcecie osiągnąć, a także jakie jest Wasze zapotrzebowanie na kalorie. Niemniej na pewno należy zrezygnować z jedzenia typu fast food i zamienić je na zdrowe posiłki bez konserwantów. Pamiętajcie, że alkohol jest nie tylko niezdrowy, lecz także bardzo kaloryczny i bezwzględnie należy go odstawić nawet wtedy, gdy go lubicie i nie wyobrażacie sobie obiadu bez lampki wina. Niestety należy także zredukować ilość białego cukru, co nie oznacza wcale, że trzeba zamienić go na słodziki, które swoją drogą często są jeszcze bardziej szkodliwe niż biały cukier. Do diety bezwzględnie musicie wprowadzić sporą ilość warzyw. Oczywiście to także nie wszystko, gdyż bardzo ważne jest kupowanie produktów tylko i wyłącznie najwyższej jakości, a więc np. kurczaka organicznego czy jajek od kur z wolnego wybiegu. Skoro już wspomnieliśmy o mięsie to pamiętajcie, że trzeba jadać sporo ryb, a wieprzowina i wołowinę zastąpić mięsem z kurczaka i indyka, które ma dużo więcej białka.

Wspomagaczom mówimy stanowcze nie

Zażywanie wszelkiego rodzaju środków na spalanie tłuszczu czy przyrost masy jest bardzo niebezpieczne, a o sterydach chyba nie musimy już wspominać. Zatem nie należy ryzykować własnym zdrowiem, tym bardziej że takie środki przynoszą tylko krótkotrwały efekt, a konsekwencje mogą być niebezpieczne i długotrwałe. Nie należy także przyjmować tabletek na odchudzanie, nawet jeżeli reklamowane są jako bezpieczne i skuteczne. Jedynym produktem, który jest dozwolony to białko, a więc możecie zaopatrzyć się w zdrowe batony proteinowe, a do diety wprowadzić naturalne masło orzechowe.

Zdrowie jest najważniejsze i nie można ryzykować, stosując niedozwolone środki. Jeżeli marzycie o smuklej, bądź umięśnionej sylwetce to musicie połączyć zdrową dietę, z aktywności fizyczną, tylko wtedy efekt będzie najlepszy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij