Przydatne funkcje w ekspresie do kawy

Przydatne funkcje w ekspresie do kawy

Ekspres do kawy to jedno z bardziej pożądanych urządzeń nie tylko do domu, ale również i w biurze. Wiele modeli posiada różne parametry, dlatego ciężko jednoznacznie wybrać odpowiadający konkretnie nam jeden rodzaj. Warto natomiast określić indywidualne kryteria, którymi kierować się podczas zakupu danego ekspresu. W szczególności, jeśli jego przeznaczenie wykorzystamy w biurze.

Istotne funkcje i parametry

Na samym początku należy zastanowić się, na jakich funkcjach w ekspresie nam zależy. Zdecydowanie innych parametrów będziemy potrzebować na co dzień w domu, a jeszcze innych w pracy. Warto przyjrzeć się, jaki rodzaj kawy jest w stanie dane urządzenie przyrządzić.  W przypadku automatycznych ekspresów wariantów mamy sporo, od tradycyjnych czarnych kaw, aż po wszystkie mleczne na ich bazie. Wówczas możemy pokusić się o zastosowanie kaw ziarnistych, ponieważ dzięki wbudowanemu młynkowi, nie jesteśmy zmuszeni uprzednio sami tego robić. Automatycznie mielona, a następnie parzona przez urządzenie kawa nada z pewnością wiele walorów smakowych. Kolejną istotną kwestią jest wydajność ekspresu. Wiele mówi się o tym w szczególności, jeśli wybieramy ekspres do biura, gdzie kilkanaście filiżanek kawy dziennie to rzecz normalna. Ponadto ważne jest, aby posiadał także spieniacz bądź dyszę spieniającą do mleka. Pozwoli to na wybór wszystkich kaw mlecznych, np. flat white, cappuccino, czy popularne latte. Moc oraz ciśnienie ekspresu to kolejne z funkcji, którym należy się przyjrzeć podczas zakupu tego urządzenia. Standardowe urządzenia posiadają ciśnienie od 9 do 15 barów. Jednak, gdy przyrządza się wiele kaw dziennie, warto pomyśleć nad znacznie wyższym oferowanym ciśnieniem oraz mocą ekspresu. Wśród dodatkowych funkcji można zauważyć podgrzewanie filiżanek (dzięki niej kawa nie ostygnie), a także samooczyszczanie. Ekspresy do kawy do biura to praktyczne oraz uniwersalne urządzenia.

Rozmiar i wygląd urządzenia

Oprócz wybranych funkcji oraz parametrów urządzenia warto zwrócić uwagę również na rozmiar oraz design ekspresu. W szczególności pierwsze z kryteriów powinno być rozważone. W mniejszych biurach z niewielką ilością osób z pewnością urządzenie o kompaktowych rozmiarach będzie odpowiednio się sprawdzać. Dlatego, że będziemy wówczas potrzebować nieco mniej rozbudowanych funkcji niż w przypadku większych ekspresów (najczęściej automatycznych) do biura, gdzie kadra pracownicza również liczy więcej osób. Pełnowymiarowy ekspres powinien być wyposażony przede wszystkim we wbudowany młynek, dozownik na wodę, dyszę spieniającą lub system spieniania mleka, a także niekiedy w dwa lub więcej miejsc na zrobienie jednocześnie filiżanek kawy. Kolejną z istotnych kwestii jest również design urządzenia. W szczególności, gdy w danej firmie zależy na wyglądzie wnętrzna, a także jego funkcjonalności. Obecnie jednak nowoczesne urządzenia to wręcz konieczność i rzadko kiedy jesteśmy w stanie znaleźć nieco starsze designem modele. Dodatkowo w większych i profesjonalnych urządzeniach można wybrać ekspres z wyświetlaczem. Ułatwi to obsługę, a także sprawi, że wybór odpowiednich ustawień będzie szybką i prostą czynnością.

źródło zdjęcia: pl.freepik.com

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij