Pielęgnacja skóry przed i po goleniu – na co należy zwrócić uwagę?

Pielęgnacja skóry przed i po goleniu – na co należy zwrócić uwagę?

Skóra jest często niezwykle wrażliwa. Trzeba o nią dbać od zewnątrz, ale i od wewnątrz. Zatem ważna jest odpowiednia dieta, ale i stosowanie właściwych kosmetyków, takich które zapobiegają podrażnieniom po goleniu. Na co zwrócić uwagę przy pielęgnacji skóry przed i po goleniu?

Po pierwsze: dogłębne oczyszczanie porów i ich otwarcie

Na samym początku przed goleniem trzeba dogłębnie oczyścić skórę. Tutaj sprawdzają się łagodne żele peelingujące. Z kolei raz w tygodniu polecane jest stosowanie maseczki oczyszczającej pory. Warto stosować także od czasu do czasu mocniejsze peelingi gruboziarniste. Można je stosować zamiennie z maseczką raz w tygodniu. Gdy już skóra jest oczyszczona, to czas otworzyć pory, czyli nałożyć na twarz mokry i gorący ręcznik. Tak postępują barberzy w swoich salonach, warto więc naśladować profesjonalistów. Po takich zabiegach skóra jest już gotowa do wcierania czy wklepywania kosmetyków oraz golenia.

Po drugie: głębokie nawilżenie skóry i zarostu

Kolejnym krokiem jest nałożenie kosmetyków zmiękczających zarost i nawilżających skórę. Tutaj dobrze sprawdzają się zarówno żele, pianki, kremy, a także mydła do golenia. W przypadku tego ostatniego trzeba dysponować jeszcze tyglem oraz pędzlem do golenia. Zresztą pędzel przyda się do nakładania na twarz także innych kosmetyków do golenia. Po rozrobieniu gęstej piany można nakładać mydło na wcześniej rozgrzaną twarz. Podobnie można nałożyć piankę czy też żel. Pędzel do golenia może być wyposażony w ręcznie układane włosie naturalne borsuka typu Silver Tip. Owo włosie ma charakterystyczne wykończenie w jasnym kolorze, a w środku często znajduje się pasek ciemnej szczeciny. To włosie jest najmiększą odmianą i w związku z tym nie będzie podrażniać skóry. Jeśli jednak nie chcecie wybierać naturalnego włosia, to postawcie na syntetyczne imitujące włosie borsuka. Nakładanie kosmetyków pędzlem sprawia, że przy okazji można wykonać lekki peeling i pobudzić mikrokrążenie w skórze. Po nałożeniu produktu zmiękczającego zarost najlepiej jest odczekać około 5 minut, by przejść do kolejnego etapu, czyli golenia. Nie warto skracać tego czasu, bo szorstki zarost będzie trudniejszy do precyzyjnego usunięcia.

pielęgnacja po goleniu

Po trzecie: golenie pod odpowiednim kątem właściwą maszynką na żyletki

Na pewno dobór maszynki do golenia ma duże znaczenie. Golarka elektryczna ma różne nasadki i regulowane ostrza, jednak bardzo trudno ogolić się nią na gładką w wersji na sucho. Można oczywiście pokusić się o użycie żelu do golenia, jeśli dana golarka jest wodoodporna. Jednak dla początkujących i zaawansowanych w sztuce golenia ciągle najbardziej przekonujące są maszynki na żyletki. Wymienne ostrza sprawiają, że można uznać je za ekologiczne narzędzia. Jednym ostrzem nie należy golić się więcej niż 3 razy, zwłaszcza gdy ma się twardszy zarost. Maszynka bardzo szybko się zużywa, a tępą nie tylko nie można precyzyjnie usunąć zarostu, ale również niezwykle łatwo jest zaciąć skórę podczas golenia. Do wyboru są maszynki z zamkniętym grzebieniem, motylkowe oraz z otwartym grzebieniem. Dwie pierwsze sprawdzą się dla niewprawionych w sztuce golenia, a ostatnia dla tych, którzy mają się za mistrzów precyzyjnych pociągnięć ostrzem. Można golić się z włosem, pod włos, ale i ukośnie, ważne by robić to zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa.

Po czwarte: łagodzenie podrażnień poprzez zastosowanie wody po goleniu

Na pewno ważne jest też postępowanie po goleniu. W końcu podrażnienie może być widoczne dopiero po ogoleniu skóry, gdy ta nie będzie odpowiednio nawilżona i zacznie swędzieć. Do tego skórę warto odpowiednio zdezynfekować i niekoniecznie jest do tego potrzebny produkt na bazie alkoholu. Można wybierać wody po goleniu dla mężczyzn, w których składzie on nie występuje. Taki produkt jest odpowiedni dla osób o wrażliwej skórze. Skóra może być nie tylko odkażona, ale również dobrze nawilżona. Woda po goleniu powinna być must have w każdej męskiej kosmetyczce. Sprawdzi się na co dzień, a także podczas wakacyjnych i służbowych wyjazdów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij