Pędzle do golenia – naturalne czy syntetyczne? Porównujemy, analizujemy i już wiemy…

Tradycyjne golenie interesuje wielu mężczyzn i choć część tego rytuału chcą przenieść do swojej codziennej rutyny. Zatem nawet jeśli nie używają klasycznej brzytwy, a maszynkę na żyletki, to chcą wybrać tradycyjne akcesoria do nakładania kosmetyków. W dzisiejszym poradniku zastanowimy się, jaki pędzel do golenia wybrać – naturalny czy syntetyczny? Wskażemy zalety i wady każdego z nich.

Pędzle naturalne – co mamy do wyboru?

Jeśli chodzi o pędzle do golenia z naturalnym włosiem, to do wyboru są te z włosiem dzika lub włosiem borsuka. Poza rodzajem włosia różnią się one twardością. Te pierwsze są szorstkie i twarde, a drugie miększe i nadające się nawet dla bardziej wrażliwej skóry. Za bardziej prestiżowe uważane są pędzle z włosiem borsuka, zwłaszcza te ręcznie formowane, gdzie włosie ma odpowiednią długość, a cały pędzel kształt zapewniający wygodę. Są tą pędzle typu Silvertip i Pure badger.

Pędzle z włosiem dzika – poznaj zalety i wady

Przede wszystkim zaletą sztywnego włosia dzika jest fakt, że pomaga uzyskać gęstą pianę i jeśli masz zamiar rozrabiać mydło do golenia, to może dobrze się sprawdzić. Sztywne włosie działa jednocześnie na twarz jak peeling, masując ją i powodując złuszczanie martwego naskórka. Jeśli pędzel z włosiem dzika jest prawidłowo używany, to może wystarczyć na długi czas. Jego zaletą jest też stosunkowo niska cena. Ale takie pędzle mają też wady. Włosie jest naprawdę sztywne i przez to nie nadaje się dla mężczyzn o wrażliwej skórze, skłonnej do podrażnień. Przy takim pędzlu zużywa się więcej żelu, kremu lub mydła do golenia niż w przypadku pędzla z włosiem borsuka czy syntetyku. Dla wielu osób wadą takiego pędzla będzie również zapach włosia, który jest intensywny, choć z czasem zanika.

Pędzle z włosiem borsuka – czy warto je wybierać? Poznaj mocne i słabsze strony

Za najbardziej prestiżowe do tradycyjnego golenia uważane są pędzle z włosiem borsuka. Przede wszystkim nadają się do wszystkich typów skóry. Dobrze wchłaniają wilgoć, a także utrzymują gęstość piany po rozrobieniu mydła do golenia w tyglu. Podobnie jak pędzle z włosia dzika masują skórę, jednak bardziej delikatnie. Jeśli szukasz pędzla do golenia do golenia tradycyjnego, to ten jest polecany przez barberów i chętnie używany, zwłaszcza z kategorii Silvetip badger. Miękkość, a także wysoka jakość zapewniają wygodę użytkowania zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników i miłośników golenia maszynką na żyletki czy brzytwą. O taki pędzel trzeba dbać i czyścić go każdorazowo po użyciu. Dzięki temu przedłuża się trwałość włosia. Wadą tego pędzla jest cena, ale musisz wiedzieć, że są one zróżnicowane. Poza pędzlem Silvertip badger możesz bowiem wybrać Super badger, Fine badger, albo najbardziej korzystny pod względem ceny – Pure badger. Różnią się miejscem, z którego pozyskiwane jest włosie, to najszlachetniejsze pochodzi z górnej części grzbietu i karku.

Pędzle syntetyczne – jakie włosie naśladują i czy mogą być wysokiej jakości?

Alternatywą dla pędzli do golenia z naturalnego włosia są syntetyczne. Czy są one gorszej jakości? Tu zdania są podzielone. Na pewno są to pędzle odporne na zużycie, które można używać przez długi czas, bowiem włosie syntatyczne jest bardzo trwałe. Przed użyciem nie wymagają uprzedniego namaczania, jak pędzle naturalne. Szybciej też schną po użyciu i oczyszczeniu. Są to pędzle hipoalergiczne, bo poza aspektem etycznym trzeba wiedzieć, że są osoby, których skóra reaguje alergicznie na włosie naturalne. Zapewnia też dużą wydajność środków kosmetycznych, bo przy niewielkiej ilości mydła można już wyrobić gęstą pianę. To oczywiście świetny wybór dla wegan. A na jakie wady wskazują ich przeciwnicy? Mówią o sztywności i niskiej elastyczności włosia, a także gorszym utrzymywaniu wilgoci i ciepła. Pierwszy zarzut nie do końca jest trafny wystarczy wybrać wysokiej jakości pędzle syntetyczne imitujące włosie borsuka. Mogą naprawdę świetnie zastąpić modele z włosiem naturalnym.

Niezależnie od twoich przekonań, stanu Twojej skóry, czy preferencji możesz znaleźć pędzel do golenia dla siebie. Spróbuj przyjemności jaką daje tradycyjne golenie i zainwestuj w odpowiedni zestaw.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij