Orgazm made in Poland, czyli trochę danych o naszym życiu miłosnym

Orgazm made in Poland, czyli trochę danych o naszym życiu miłosnym

Czym tak naprawdę jest orgazm? Z perspektywy medycznej, to silna reakcja fizjologiczna na pobudzenie erotyczne. Ale w sypialni liczy się przecież nie sucha teoria, a praktyka. Mimo to, warto zadać sobie kilka pytań o to, jak wygląda życie erotyczne Polaków i ilu z nas regularnie osiąga orgazm. Ciekawe odpowiedzi przynosi choćby badanie przeprowadzone niedawno przez Durex.

Raporty na temat życia erotycznego

Badania nad seksualną sferą ludzkiego życia to nie nowość. Wbrew pozorom jednak, te pierwsze – jak choćby słynny raport Kinseya czy badania prowadzone przez Mastersa i Johnson – były publikowane w atmosferze skandalu i zgorszenia. Można się o tym przekonać, oglądając choćby wielokrotnie nagradzany serial „Masters of Sex”. Dziś jednak pytania o przyjemność erotyczną nikogo nie dziwi, a nasza ciekawość nie słabnie. Przyjrzyjmy się zatem kilku danym z raportu marki Durex.

Seks uprawiamy…

… najczęściej 2-3 razy w tygodniu. Tak odpowiada 41% respondentów z grupy wiekowej 18-55 lat. Raz w tygodniu robi to 21% badanych, a codziennie – 8% Polaków (6% kobiet i 10% mężczyzn).

Warto jednak pamiętać, że samo uprawianie seksu niekoniecznie musi być tożsame z osiąganiem satysfakcji erotycznej, czyli orgazmu. I o ile nie powinien on być celem samym w sobie, jego osiąganie jest nie tylko przyjemne, ale i korzystne dla zdrowia. Jak jednak pokazują statystyki, nie zawsze wieńczy on stosunek seksualny. Z wyników badania wynika, że podczas zbliżeniu orgazmu za każdym razem doświadcza 59% mężczyzn i jedynie 23% kobiet!

Co więcej, wiele osób udaje orgazmy. Przyznaje się do tego aż 40% respondentek i… 13% respondentów. Jak zatem widać, i panowie mogą być dobrymi aktorami. 

Urozmaicamy życie erotyczne na wiele sposobów

W sferze erotycznej Polacy stają się coraz bardziej wyzwoleni. Aż 8 na 10 respondentów przyznaje, że wprowadziło w sypialni choć jedno urozmaicenie, którego celem było zwiększenie przyjemności seksualnej. Jakie?

  • 48% badanych wskazuje na nowe pozycje erotyczne,
  • 46% respondentów – na inne techniki i sposoby pieszczoty ciała,
  • Ok. 20% Polaków sięga również po zabawki erotyczne oraz lubrykanty – dostępne m.in. w miejscach takich jak SexownySklep.pl

To dobra wiadomość, wskazująca na to, że coraz większa grupa Polaków do seksu podchodzi z bardziej otwartym umysłem i podąża za swoimi fantazjami erotycznymi. Zdecydowanie warto, ponieważ udane życie erotyczne to bez wątpienia jeden z fundamentów zdrowej i szczęśliwej relacji z partnerem. Warto więc poszerzać swoje horyzonty i dążyć do maksymalnej przyjemności!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij