jak przewozić leki, które powinny być w lodówce? poznaj etui chłodzące na leki

Jak przewozić leki, które powinny być w lodówce? Poznaj etui chłodzące na leki!

Diabetycy z pewnością wiedzą, że przed podróżą muszą się oni odpowiednio przygotować. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o spakowanie gadżetów i odzieży, ale o zabranie ze sobą penów i insuliny. Ich spakowanie do torby nie jest najlepszym wyborem, gdyż leki te wymagają przechowywania w odpowiedniej temperaturze, a także w bezpiecznym i suchym miejscu. Wobec tego, jak można przewozić leki, które wymagają specjalnego przechowywania? Okazuje się, że nowoczesne etui chłodzące znacznie nam to zadanie ułatwi!

Dlaczego musimy zadbać o odpowiednie przechowywanie insuliny w trakcie podróży?

Insulina to niezbędny atrybut każdego cukrzyka, który decyduje się wyruszyć w podróż. Niemniej jednak jest to także lek, który wymaga odpowiedniego przechowywania. Z reguły insulina powinna być składowana w temperaturze od 2 do 8 stopni Celsjusza. Jak łatwo się domyślić, będąc w podróży niezwykle ciężko będzie przez cały czas kontrolować temperaturę w torebce, a co za tym idzie, warto posiadać etui chłodzące na insulinę, które można nabyć np. w sklepie diabetyk24.pl. Jednak dlaczego tak ważne jest utrzymanie insuliny w odpowiedniej temperaturze? Otóż wynika to oczywiście z zachowania jej pełnego działania, a także komfortu pacjenta, któremu będzie ona podawana. Przemrożona insulina, już bezpośrednio podczas wstrzykiwania może powodować ból i nieprzyjemne uczucia. Analogicznie – insulina nie może być także przegrzana, dlatego też we własnym domu, diabetycy najczęściej trzymają wkłady w lodówce, jednak tylko przez określoną ilość czasu.

Etui chłodzące na insulinę – podróżny gadżet dla każdego cukrzyka!

Przechowywanie insuliny w podróży może być dla diabetyków prawdziwym wyzwaniem. Nie da się bowiem regularnie sprawdzać temperatury w torbie, a szczególnie problematyczne okazują się podróże w sezonie letnim lub w wyjątkowo gorącym klimacie. Diabetycy muszą jednak mieć insulinę cały czas przy sobie, a także muszą zagwarantować jej odpowiednie warunki. Wówczas idealnym rozwiązaniem może okazać się etui chłodzące na insulinę. Ten gadżet pozwoli na to, by podczas całej podróży – nie ważne jak będzie ona daleka – insulina nie była narażona na niekorzystne wahania temperatury. Wobec tego, diabetycy nie narażają się ani na ryzyko przemrożenia, ani na ryzyko przegrzania preparatu. Warto więc o tym pamiętać, gdyż niepozorne etui chłodzące na insulinę może okazać się nieocenioną pomocą w trakcie każdej podróży.

Izotermiczne etui na peny również może się przydać!

Nie da się ukryć, że obecnie większość diabetyków korzysta z penów insulinowych. Są one wygodne i proste w użyciu, a także gwarantują o wiele większą swobodę. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że:

  • peny insulinowe również niekorzystnie znoszą wahania temperatury;
  • podczas podróży wymagają odpowiedniego przechowywania;
  • warto chronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi w trakcie wyjazdu.

Wówczas skutecznym rozwiązaniem może być etui izotermiczne na peny. Gadżet jakim jest etui izotermiczne na peny jest nie tylko praktyczny, ale także wyjątkowo estetyczny. Najczęściej przybiera on formę eleganckiego piórnika, a diabetycy zwykle samodzielnie mogą wybrać jego kolory i wzory. Etui izotermiczne na peny sprawdzi się więc podczas każdej podróży i uchroni aplikatory przez zmianami temperatury, a także zapobiegnie różnorodnym uszkodzeniom. Można więc powiedzieć, że zarówno etui chłodzące na insulinę jak i etui izotermiczne na peny powinny stanowić niezbędne elementy wyposażenia każdego cukrzyka, który wybiera się w niezapomnianą podróż.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij