Dodatkowe rzeczy w wyprawce dla niemowlaka – co warto kupić

Dodatkowe rzeczy w wyprawce dla niemowlaka – co warto kupić?

Oczekując przyjścia na świat dziecka, poprzez zgromadzenie podstawowej wyprawki, mającej pomóc w opiece i pielęgnacji niemowlaka. Czasem można też zastanowić nad dodatkowym wyposażeniem, które przydaje się w różnych okolicznościach. Co warto rozważyć?

Co znajduje się w wyprawce dla niemowlaka?

W wyprawce dla niemowlaka najczęściej można znaleźć podstawowe akcesoria, które mają pomóc w pielęgnacji dziecka. Zaliczają się do nich ubranka, pieluchy, chusteczki nawilżane, maści na odparzenia, akcesoria do karmienia, akcesoria do kąpieli, kosmetyki, a także wózek, fotelik samochodowy, łóżeczko i inne mebelki. W sieci można znaleźć wiele list, które dokładnie wymieniają wszystkie najbardziej podstawowe elementy takiej wyprawki, nierzadko uzupełniając ją o akcesoria i przedmioty dodatkowe, które mogą okazać się przydatne, ale nie są niezbędne. Tu wymienimy kilka z nich.

Monitor oddechu – kiedy warto go mieć?

Kiedy warto mieć monitor oddechu dla niemowlaka doradza artykuł na smyk24.pl i jest to jedno z takich urządzeń, które może się okazać przydatne. Sięgają po niego przede wszystkim rodzice, którzy obawiają się syndromu śmierci łóżeczkowej, który najczęściej dotyka dzieci między 2 a 12 miesiącem życia. Szczególnie zaleca się je maluchom, które przyszły na świat z niewielką masą urodzeniową oraz wcześniakom. Z tego urządzenia najczęściej korzystają rodzice zdrowych dzieci.

Laktator – pomoc przy karmieniu

Tego typu urządzenie nie jest niezbędne, ale przydatne. Służy on przede wszystkim do ściągania pokarmu z piersi, którym później można napoić malucha. Często korzystają z nich także panie borykające się z problemami laktacyjnymi. Zazwyczaj sięga się po niego w takich sytuacjach jak przedwczesny poród, cesarskie cięcie, poranione lub wklęsłe brodawki, nawał lub niedomiar pokarmu, albo wtedy, gdy przyjmuje się leki.

Elektroniczna niania – dla lepszej kontroli snu dziecka

Elektroniczne nianie sprawdzają się szczególnie w przypadku rodzin, które posiadają większy metraż mieszkaniowy, a pokój dziecka znajduje się w oddaleniu. W ten sposób rodzice niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdują, są w stanie szybko zareagować na potrzeby dziecka, np. jak zacznie kwilić i płakać. Nie jest to urządzenie niezbędne i wiele osób nie uwzględnia do w swojej wyprawce.

Termometr elektroniczny – żeby sprawdzić stan dziecka

Bardzo przydatnym urządzeniem, nie tylko dla dziecka, jest termometr elektroniczny bezdotykowy. Dzięki niemu można szybko i sprawnie sprawdzić temperaturę maluszka, a jak wiadomo, niemowlaki często zmagają się z wieloma dolegliwościami, które wpływają na ich temperaturę. Można wybrać taki, który mierzy czoło, ale precyzyjniejsze są wkładane do ucha.

Pojemnik na pieluchy i inne akcesoria – komfortowa pielęgnacja

Zajmowanie się dzieckiem wiąże się z wieloma czynnościami pielęgnacyjnymi, między innymi częstą wymianą pieluch. Żeby ułatwić sobie zadanie i nie musieć być narażonym na nieprzyjemne zapachy, warto zaopatrzyć się w pojemniki na pieluchy, które je neutralizują. Warto pomyśleć także o osobnym pojemniku na brudne ubranka, czy pojemnikach do przechowywania pokarmów oraz smoczków.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij