Czym jest flirt Czy flirt zawsze prowadzi do związku

Czym jest flirt? Czy flirt zawsze prowadzi do związku?

Dla jednych flirt jest tak samo naturalny, jak codzienna rozmowa z najbliższymi, inni natomiast, gdy ktoś im się podoba, gorączkowo zastanawiają się, co powiedzieć. Jak flirtować? Czy zalotne spojrzenia i dwuznaczne słowa zawsze prowadzą do związku lub… do zdrady?

Co to jest flirt?

Według definicji (tak, tak, flirt ma swoją definicję), jest to zachowanie polegające na prowadzeniu zalotnych rozmów, kokieteryjnych gestach. Na flirt składa się zarówno mowa ciała, jak i język. To może być sugestywny kontakt wzrokowy, droczenie się, niby przypadkowy dotyk, a także, jak wspominaliśmy we wstępie, podteksty i aluzje.

Flirtując, okazuje się zainteresowanie drugą osobą, chęć poznania się bliżej lub nawet rozpoczęcia związku. Czasami może mieć to również postać niewinnej zabawy, aczkolwiek tu należy uważać, aby szybko nie przerodziło się w coś więcej. Flirt i jak flirtować opisuje blog Cafeteria.pl, w którym znajdziesz sporo artykułów na temat miłości oraz związków. 

Czy flirt zawsze prowadzi do związku lub zdrady?

Flirt jest jednym z najlepszych sposobów na okazanie drugiej osobie, że jest się nią zainteresowanym. To jeden z elementów zalotów, opierający się na powierzchownej relacji.

A czy zawsze prowadzi do związku? Nie – to tylko sygnał, a czy przerodzi się w coś więcej, zależy od ciebie i osoby, do której jest kierowany. Jeśli rozmówca odpowiada na flirt w podobny sposób, może z tego być coś więcej. Wtedy najpierw musi nawiązać się głębsza więź porozumienia, a potem konieczna jest… praca nad tą relacją. 

Natomiast odpowiedź na drugie pytanie, czy flirt prowadzi do zdrady lub jest zdradą, nie jest jednoznaczna. Wszystko tak naprawdę zależy od sytuacji oraz od intencji. Czasami osoby, będące nawet w kilkuletnim, satysfakcjonującym związku, mają w zwyczaju kokietować innych. To dla nich naturalne zachowanie, które w praktyce nie jest podszyte żadnymi aluzjami. Taki niewinny flirt nie musi niczego oznaczać. Z drugiej strony, wszystko zależy od tego, jak jest odbierany przez pozostałe osoby. 

Jak flirtować? 

Jak flirtować, aby sygnał był jasny, lecz jednocześnie nienachalny? Jedną z podstawowych zasad jest zachowanie kontaktu wzrokowego. Oczywiście, podczas rozmowy jest to całkowicie naturalne, ale gdy poznajesz nową osobę, to zatrzymując na niej wzrok o chwilę dłużej, niż jest to konieczne, pokazujesz, że ci się spodobała.

Kontaktowi wzrokowego powinien towarzyszyć uśmiech. Co ciekawe, on sprawia, że inni będą postrzegać cię za osobę bardziej atrakcyjną. Wykorzystuj okazje na „przypadkowy” delikatny dotyk, a także pamiętaj o mowie ciała. Jednym z najbardziej popularnych znaków jest bawienie się włosami.

Wykazuj zainteresowanie swoją partnerką/partnerem, zadając pytania dowodzące, że uważnie słuchasz i chcesz się dowiedzieć czegoś więcej (a jeśli przy okazji utrzymujesz intensywny kontakt wzrokowy, to cóż, trafiony-zatopiony). A o czym rozmawiać? Unikaj kontrowersyjnych lub poważnych tematów, na to przyjdzie czas, gdy lepiej się poznacie. Bezpieczne tematy to wspólni znajomi, ulubione sposoby spędzania wolnego czasu, a także zainteresowanie i hobby (to przy okazji pokaże, że jesteś ciekawą osobą, o jasno skonkretyzowanych pasjach).

A teraz, gdy już to wszystko wiesz, zacznij… ćwiczyć flirt!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij