Jak dbać o elektrolity?

Jak dbać o elektrolity?

Dbałość o odpowiednią ilość wody w naszym organizmie to dla większości osób dość poważna sprawa. Dzieje się tak dlatego, ponieważ jesteśmy często tak zabiegani, że często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważna jest dla nas woda. Ona przecież ma wpływ na poprawne działanie wszystkich narządów wewnętrznych, takich jak serce, płuca i wiele innych. Dzięki niej także i nasz mózg zaczyna działać poprawnie. Gdyby mózg nie miał możliwości pobierać wodę z naszej ciała, to zapewne działałby słabiej. Pobierałby wodę z innych organów wewnętrznych i przez to one także działałyby na niższych obrotach.

Nie chcemy więc zaniedbywać się pod tym względem. To tak naprawdę mogłoby doprowadzić do różnych chorób, jak i śmierci. Jeśli pamiętamy o tym, to codzienna dbałość o spożycie odpowiedniej ilości wody przychodzi nam znacznie łatwiej. Musimy na przykład dochodzić do wniosku, że codziennie warto spożyć 3 litry wody. To standardowa ilość, o która warto się pokusić, a dzięki temu będziemy żyć w jeszcze lepszym stopniu.

Jak zmusić się do picia wody?

jak zmusić się do picia wody?

Możliwe, że nie lubimy pić wody, więc co powinniśmy wtedy uczynić? Czy należy zmuszać się do picia wody? Dokładnie, tak powinniśmy uczynić. Zdarza się, że przyzwyczailiśmy swój organizm, w tym kubki smakowe, do przyjmowania napojów słodkich, w tym gazowanych. Przez to zwykła woda wydaje się nam mało interesująca. Natomiast możemy przez kilka tygodni i miesięcy leczyć nasze kubki smakowe. W tym celu należy wyeliminować spożywanie wszystkich słodkich napojów, jak cola czy wielu innych. Starajmy się pić tylko wodę w ciągu dnia. Możemy jeszcze pozwolić sobie na herbatę i kawę. Natomiast podstawowa powinna okazać się dla nas zwykła źródlana woda. W tym celu moglibyśmy zaopatrzyć się w dzbanek z filtrem do wody. To pozwoli nam cieszyć się posiadaniem zdrowszej i smaczniejszej wody. Oczywiście warto jest wtedy pozwolić sobie na wykorzystanie oryginalnych filtrów wody, których skuteczność działania jest o wiele wyższa.

Już wstając rano wybierajmy się do kuchni i wypijajmy 2 szklanki wody. Może to być poważne wyzwanie, ponieważ często rano nie chce się nam pić wody. Ale mimo wszystko to uczyńmy. Przekonamy się, że pobudzamy nasze ciało do działania, łatwiej jest nam wstać i dalej działać w ciągu dnia. Później mamy możliwość spożywania śniadania. A dzięki temu, że wcześniej zaopatrzyliśmy się w wodę, to całe trawienie w naszym organizmie przebiega o wiele sprawniej.

Dbajmy także o swoje ciało?

dbajmy o swoje ciało i zdrowie

Codziennie korzystajmy z aplikacji przypominającej nam o spożyciu konkretnej ilości wody. Jeśli już w danym dniu wypijemy na przykład 3 litry wody, to powiadomień takich nie otrzymamy. Zrealizujemy swój zdrowotny cel, który pozytywnie wpłynie na nasze ciało. Gdy dodatkowo wysilamy się pod względem fizycznym, to pamiętajmy, że zapotrzebowanie na wodę jest jeszcze wyższy. Nawet, jeśli się nam nie chce. Gdy wybieramy się na godzinny trening bądź dłuższy, to zarówno przed, jak i po nim powinniśmy zaopatrzyć się w wodę.

Wdrażanie takich zdrowych nawyków nie okazuje się dla nas takie proste. Natomiast udaje się nam dochodzić do coraz większej wprawy. I przekonujemy się, że wychodzi to nam na dobre. Zachęcamy więc do tego również bliskie nam osoby. Pilnujemy naszą żonę, męża, dzieci i wiele innych osób.

Uczmy dzieci spożywania wody

uczmy dzieci spożywania wody

Zapewne już jako dzieci powinniśmy starać się pielęgnować nawyk spożywania zwykłej wody. Możliwe, że rodzice pod tym względem zapewniają idealny przykład. Dodatkowo przygotowując dzieciom śniadanie do przedszkola i szkoły starają się zaopatrzyć je w butelkę wody. Dzięki temu zawsze mogą z niej korzystać, gdy zachodzi taka potrzeba. Rodzice również zaznaczają, aby dziecko nie kupowało sobie słodkich napojów. Zwracają uwagę na pewne zagrożenia, które z tego wynikają. Dzieci to również osoby, które myślą, więc na pewno zrozumieją te wiarygodne argumenty.

Aby dzieci nauczyły się spożywania wody, można ich zaopatrzyć w smartfony i te aplikacje do przypominania o spożyciu odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia. Możliwe, że nie potrzebują one wypić 3 litrów. Ocenia się, że na każdy kilogram masy ciała przypada 30 mililitrów wody. Warto, abyśmy dziecku obliczyli, ile wody powinny spożywać dziennie, biorąc od uwagę zapotrzebowanie swojego organizmu.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij