5 sposobów na zwiększenie objętości swojej fryzury. Poznajcie nasze lifehacks

5 sposobów na zwiększenie objętości swojej fryzury. Poznajcie nasze lifehacks

Nie każdy może pochwalić się bujnymi włosami. Właściwie większość z nas ma raczej cienkie i płaskie włosy. Dlatego stosujemy wiele kosmetyków czy zasłyszanych sposobów, by zwiększyć objętość fryzury. Jeżeli chcecie sprawić, że Wasze włosy będą bardziej bujne, poznajcie 5 sprawdzonych sposobów. Oto nasze proste lifehacki.

Top 1: suszenie włosów z głową skierowaną w dół

Bardzo prostym sposobem na zwiększenie i to widoczne objętości włosów jest suszenie z głową skierowaną do dołu. W ten sposób można szybciej pozbyć się nadmiaru wilgoci, a jednocześnie sprawić, że włosy nawet podwoją swoją objętość. Na pewno nie będą tak bardzo przylegać do skóry jak w przypadku tradycyjnego suszenia. Ta prosta metoda jest polecana dla wszystkich, którzy mają problem z płaskimi włosami. Warto wiedzieć, że podniesienie włosów u nasady ma duży sens. Dzięki temu skóra może lepiej oddychać, a włosy będą wolniej się przetłuszczać. Ta metoda sprawdza się zarówno przy długich włosach, tych średniej długości, jak i krótkich.

Top 2: stosowanie pudru do włosów

Po umyciu włosów rekomendowane jest, by delikatnie odsączyć je z nadmiaru wilgoci, ale nie wykręcać, a następnie suszyć najlepiej chłodnym nawiewem. Jeśli nie uzyskuje się wtedy pożądanego efektu, to można sięgnąć po produkt, który podnosi włosy u nasady i zwiększa ich objętość. Puder do włosów świetnie się sprawdzi i zapewni pożądany efekt bardziej bujnej fryzury. Warto podkreślić, że puder do układania włosów może zastąpić też szampon, gdy spieszymy się i nie mamy czasu na umycie włosów. Oczywiście tego sposobu nie należy nadużywać, bo warto wiedzieć, że nadmierne stosowanie suchego szamponu może hamować wzrost włosów i powodować ich osłabienie. Puder do włosów męskich świetnie się sprawdzi także w podróży.

Top 3: kładzenie się spać w wałkach lub papilotach

Oczywiście są też inne sposoby, także dla mężczyzn, by zwiększyć objętość fryzury. Wystarczy mieć włosy średniej długości albo przynajmniej dłuższą grzywę sięgającą 8-10 cm. Takie włosy można już nawinąć na wałki albo papiloty. Może wydaje się Wam to niemęskie, ale dzięki temu rzeczywiście możecie sprawić, że Wasza fryzura zyska większą objętość. Po rozwinięciu wałków czy papilotów. Efekt należy utrwalić przy użyciu prestylera do włosów i okrągłej szczotki. Można też delikatnie tapirować włosy u nasady. Odpowiednie cięcie włosów też robi swoje.

mężczyzna

Top 4: zaplatanie warkoczyków przynajmniej na kilka godzin

Dla kobiet, ale i mężczyzn o średniej długości i długich włosach mamy jeszcze jeden sposób na większą objętość, a jest to zaplatanie warkoczyków. Jest to zdrowsza alternatywa dla dredów. Można zapleść afrykańskie warkoczyki, które rozpoczynają się przy skórze głowy i przylegają do niej albo klasyczne warkoczyki. Po ich rozpleceniu włosy będą się falować i zyskają większą objętość. Oczywiście nie jest to rozwiązanie dla każdego, ale jeśli taki efekt jest dla Ciebie ok, to jak najbardziej możesz spróbować. Swoje delikatne fale możesz podkreślić prestylerem.

Top 5: zabiegi doczepiania włosów

Ostatni sposób na zwiększenie objętości włosów jest dość oczywisty i wymaga już wizyty w salonie fryzjerskim. Mowa o doczepianiu włosów. Metoda clip in dobrze sprawdza się jeżeli chcecie zwiększyć objętość krótkotrwale, np. na jedną imprezę. Takie doczepy możecie zdjąć samodzielnie. Możecie potem też je wpinać. Włosy doczepiane można myć jak własne i warto wybierać te naturalne, bo wtedy można uzyskać najlepszy efekt. Włosy doczepiane mogą być też farbowane na taki sam kolor jak własne włosy. Metod doczepiania jest wiele niektóre są naprawdę trwałe i wystarczają na kilka miesięcy. Włosy można myć normalnie bez obaw o to, że straci się doczepiane włosy.

Nasze lifehacki na większą objętość są proste i pewnie w większości znane. Niektóre osoby przy stosowaniu wałków czy papilotów dla utrwalenia stosują lakiery. Jednak prestyler w połączeniu z pomadą lepiej się sprawdzi, bo nie uzyska się efektu skorupy na głowie. Większą objętość można zyskać też przez dobór odpowiedniego szamponu i odżywki do włosów. Warto sięgać po produkty odpowiednie do potrzeb swoich włosów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij